Jennie Kim

Jennie Kim hakkında merak edilen kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? müzik hayatı gibi soruların cevapları. Kısaca kariyeri, müzik hayatı ve biyografisi.

1996 yılının Ocak ayında Güney Kore’de dünyaya gelen Jennie Kim Oğlak burcudur, boyu 1.63 cm, kilosu ise 50’dir. Ana dili dışında iyi düzeyce Japonca, İspanyolca ve İngilizce bilmektedir. Doğduktan sonra ailesi Yeni Zelanda’ya yerleştiği için orada eğitim hayatını sürdürmüş, yetişmiş ve büyümüştür.

Sahne adı Jennie’dir, Güney Kore K-pop grubu BLACKPINK üyesi olarak kariyerini sürdüren başarılı isim, 2016’da oluşturulmuş olan kız grubu Black Pink’in vokalisti ve ana rapçisi olarak sahne almıştır.

2016 yılının Ağustos ayında Güney Kore’de yayınlanan müzik yarışma programı Inkigayo’da BOOMBAYAH ve Whistle şarkıları’nı seslendirmiş ve büyük bir çıkış yakalamıştır.

Daha öncesinde ise G-Dragon’un That XXparçasının klibi ile birlikte Blackşarkısında yer almıştır. Diğer bir yandan, Lee Hi’nin Special ve Seungri’nin GG Be isimli şarkılarında da yer almıştır. 2018 yılının Kasım ayında ise Solo isimli şarkısı ile kariyerini sürdürmüştür.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz