James Chalmers

0

James Chalmers Pera Palas’ta Gece Yarısı adlı dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Yakışıklı oyuncu hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

James Chalmers Kimdir? Nereli?

Tam ismi James Robert Alexander Chalmers. Türkiye’de rol aldığı Pera Palas’ta Gece Yarısı isimli dizi ile tanınmıştır. Tiyatro kökenli bir oyuncudur. Aslen İngiliz asıllı olan James Chalmers, Edinburgh Üniversitesi mezunudur. Londra Müzik ve Dram Sanatları Akademisi’nde eğitim görmüştür. Ayrıca İnşaat Mühendisliği alanında lisans eğitimini tamamlamıştır.

İspanyol Altın Çağı yapımlarında Royal Shakespeare Company ile tiyatro oyununda sahne almıştır. 2005 senesinde, Playhouse Tiyatroya devam etmiş ve West End ile tiyatro kariyerini sürdürmüştür.

Ayrıca Shakespeare’s Globe ve Read Not Dead, Royal Court Theatre, Northcott Theatre, Kraliyet Ulusal Tiyatrosu (stüdyo), Tiyatro 503 ve Park Tiyatrosu (Londra) da çalışmalarına devam etmiştir.

2006 yılında The Bill’de Çevre Koruma Görevlisi Alistair Maddison rolünde konuk oyuncu olarak rol almıştır. 2 yıl sonra ise 2008’de Kaza filminde dolandırıcı Steve Denver rolünde konuk oyuncu olarak bulunmuştur. 2008’de Luke Massey’in yönettiği İngiliz zombi filmi Within The Woods’ta başrol karakteri olan Johnny Hooker’i canlandırmıştır.

Türkiye’de ise Pera Palas’ta Gece Yarısı isimli dizi ile Türk dizi severler tarafından tanınan ünlü isim dizi de George karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Dizi de ayrıca Hazal Kaya, Tansu Biçer, Selahattin Paşalı, Yasemin Szawlowski ve Engin Hepileri gibi isimler de rol almıştır.

James Chalmers Boyu, Kaç Yaşında?

Yakışıklı oyuncu James Chalmers 2022 yılı itibariyle 47 yaşındadır, boyu ise 1.80 cm’dir. Burcu başak olan ünlü oyuncu resmi instagram hesabını @mr.jameschalmers olarak kullanmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz