Jada Sezer

Jada Sezer büyük beden model olarak tüm dünyanın dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştır. Peki aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? vücut ölçüleri? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1989 yılının Mart ayında İngiltere, Londra’da dünyaya gelmiştir. Annesi İspanyol, babası ise Türk’tür. Bir röportaj’da babasının aslen İstanbul’lu olduğunu belirtmiştir. Babasının ismi Akın Sezer, annesinin ise İspanyol asıllı İngiliz Geina’dır.

Babası eğitim için gittiği Londra’da annesi ile tanışmış ve evlenmiştir. Babası yaşamını yitirmiştir, iki ablası, bir de erkek kardeşi vardır. Babası uzun yıllar İngiltere’de Türk restaurant’ı işletmiş, Jada Sezer Ortaokul döneminde iken işyerini kapatıp emekli olmuştur.

Jada Sezer keman çalma yeteneğine sahiptir, ayrıca eğitim döneminde yüzme takımında yer almış madalyalar kazanmış, bir çok sanatsal projenin içinde yer almıştır.

İsmini ilk kez katıldığı New York Moda Haftası ile duyurmayı başarmıştır. Toplumun kilolu kadınlara bakış açılarını değiştirmek en büyük hayalidir. Londra’da bulunan bir modellik ajansına bağlı olarak çalışmalarını sürdürmekte ayrıca, bazı ünlü giyim ve makyaj markalarının da tanıtım yüzü olarak reklam çekimlerinde yer almaktadır.

Jada Sezer vücut ölçüleri, boyu kilosu;

Boyu 1.75 cm, kilosu 95, vücut ölçüleri ise 115 – 78 – 118 cm’dir.

Çok küçük yaşlardan itibaren her daim spor ile iç içe olmuştur. Sanat ve sporun yanı sıra modellik ve eğitim hayatında da oldukça başarılı bir dönem geçirmiştir. 2011 senesinde, Psikolojik Danışmanlık alanında lisans eğitimi almış, ardından Çocuk Psikoterapisi alanında yüksek lisans yapmıştır.

Dünya’da Guardian’dan Vogue’a kadar tüm medya, dergi, basın ve televizyon kanallarının peşinde koştuğu Jada Sezer, master yaptığı dönemde kariyerinin ilk adımlarını atmıştır. Çevresinde bulunan kadınların basın tarafından dayatılan güzellik anlayışı nedeni ile mutsuz olduklarını fark etmiştir. Ardından sosyal medya üzerinden kendi resimlerini paylaşmaya başlamış, çok kısa sürede ciddi bir ilgi ile karşılaşmıştır. Akabinde ise prestijli bir mankenlik ajansı olan Models1 Jada Sezer ile iletişime geçerek kendisi ile çalışmak istemiştir. Kısa sürede mağaza zinciri Asos için modellik yapmaya başlamış, L’Oreal’in yüzü seçilmiş ve Vogue için çekimlerde yer almıştır.

Biraz da olsa Türkçe bilmektedir. Babasının Türk olması sebebi ile sık sık Türkiye’ye geldiğini ve genellikle İzmir’de vakit geçirdiğini aktarmıştır. Babası ölmeden öncesine kadar her yaz mevsimini Kuşadası’nda bulunan yazlıklarında geçirdiklerini söylemiştir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz