Jacob Sartorius

Jacob Sartorius çok küçük yaştan itibaren şöhret basamaklarını bir bir tırmanan genç isimlerdendir. Henüz 11 yaşında iken Vine ile video paylaşımlarına başlamış ve kariyerine adım atmıştır. Peki Sartorius kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? burcu nedir? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Jacob Sartorius doğum yeri, boyu, kilosu, burcu;

2002 yılının Ekim ayında Amerika, Oklahoma’da dünyaya gelmiştir. Boyu 1.73 cm, kilosu 67, burcu ise terazi’dir. ilk ismi ise Rolf, ancak gneç yıldız ilk ismini hiç bir zaman kullanma taraftarı değildir, çünkü ilk isminden hiç hoşlanmamaktadır.

Genç yıldız, doğduktan kısa bir süre sonra biyolojik ailesi tarafından başka bir aileye evlatlık olarak verilmiştir. Onu evlatlık edinen aile ise bir süre sonra Virginia’ya yerleşmiş ve orada yaşamaya başlamıştır. Çok küçük yaşlardan itibaren trajedik bir hayat ile tanışan Sartorius, ilerleyen yıllarda kendisinin bu kadar başarılı ve şöhrete sahip olabileceğini tahmin bile edememiştir.

Jacob Sartorius kariyeri;

Küçük yaştan itibaren müziğe büyük bir ilgi duymuştur. Daha sonra tanıştığı sosyal medya dünyasında ilk olarak Vine girişi yapmıştır. Az da olsa kısa süre içinde iyi denebilecek bir takipçi sayısına ulaştı. Hatta bu olay onu, okuduğu okullarda zorbalıkla tanışmasına neden oldu. Okulda okuduğu sınıfta arkadaşları tarafından zorbalığa uğramış, bu yaşadığı talihsiz olaylar aslında onu dahada meşhur etmeye yaramıştır. Çünkü yaşadığı zorbalıklar karşısında,çekip yayınladığı zorbalık karşıtı mesaj içeren videosu ciddi bir patlama yaşamış ve tüm dünyanın kısa süre içinde dikkatini çekmeyi başarmış ve şöhret adımları için bir basamak olmuştur.

Sosyal medya’da yakaladığı bu şöhret onun sanal ortama daha yakın olmasına sebep olmuştur. Yaşadığı bu zorluklar neticesinde sanal ortamın kendisi için daha güvenli bir yer olduğuna karar veren Sartorius, sadece 2015 senesinde üç defa okul değiştirmek zorunda kalmıştır.

2 Şubat 2019 tarihinde, 11 yaşından bu yana terapi görmekte olan genç isim, bir açıklamasında anti-depresan ilaçlar kullandığını dile getirmiştir.

Sosyal medya hesapları;

Genç yıldızın günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 9,3milyon civarındadır. TikTok hesabında ise 23.4M üzerinde hayran sayısına sahip olan Jacob, ilk single çalışmasını, “Sweatshirt”i, 3 Mayıs 2016 tarihinde müzik severler ile buluşturdu. Youtube video kanalında ise 3,08 Mn civarında abonesi bulunmakta… Gelecek dönemlerde dünyaca ünlü sanatçı Justin Bieber ile kıyaslanacak kapasiteye sahip olduğu belirtilmektedir.

20 Ocak 2017 tarihinde ilk EP’si The Last Text ile başarısını pekiştirdi. İlk başta, popüler şarkıların dudak senkronizasyonu videolarından musical.ly’de büyük ilgi gördü.

Sosyal medya dünyasında hızla yükselişe geçtikten kısa bir süre sonra T3 Music Group ile anlaşma imzaladı. İlk şarkısı “Sweatshirt” piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra Youtube video sitesinde 50 Milyon’un üzerinde izlenme sayısına ulaştı. 2017 senesinde ise dünyaca ünlü yıldızları bünyesinde barındıran RCA şirketi ile anlaşarak şöhret basamaklarının kapısını tamamen aralamış oldu. RCA bünyesinde ise ise, Left Me Hangin’ isimli bir EP yayınlandı, 6 şarkılık EP’nin ilk teklisi “Hit Me Back” olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz