İzzettin Altunsöz

İzzettin Altunsöz hakkında merak edilen spor kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? başarıları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1999 yılının Mayıs ayında Mardin’in Savur İlçesi’nde dünyaya gelen Milli Sporcumuz İzzettin Altunsöz Boğa burcudur. Boyu 1.79 cm, kilosu ise 67’dir. Mersin Üniversitesi’nde eğitim görmüştür.

Kariyeri boyunca 3 kez İFMA Muaythai Avrupa Şampiyonu olmayı başarmıştır. Ayrıca 2017-2018 Muythai Türkiye şampiyonluğu, 1 kez kick boks Türkiye şampiyonluğu bulunmaktadır. Kariyeri başarılarla dolu olan sporcumuz ayrıca 2018 yılında Çek Cumhuriyeti Prag kentinde düzenlen Muythai Avrua şampiyonasında ülkemizi 60 kg büyük erkekler kategorisinde Macaristanlı, Fransız ve finalde Belarus’lu rakiplerini yenerek Muaythai Avrupa Şampiyonasında Muaythai Avrupa şampiyonu olmuştur.

Profesyonel dövüşçü 30 ağustosta ise tv8,5. ekranlarında canlı yayında Bosna Hersek’li rakibini 5. saniyede nakavt etmiştir. Yapmış olduğu bu nakavt gazetelerde ve medyada dünyanın en hızlı nakavt’ı olarak yer almıştır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz