İzzet Ulvi Yönter

İzzet Ulvi Yönter MHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı. Hakkında merak edilen bir çok soruya cevaplar! Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

İzzet Ulvi Yönter Kimdir?

İzzet Ulvi Yönter Siyasetçi, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı.

İzzet Ulvi Yönter Nereli?

İzzet Ulvi Yönter aslen Afyonkarahisar’lıdır. Baba tarafından Afyonkarahisar Emirdağ İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Annesi Ayşe Dudu Hanım, babası ise Cevdet Bey’dir.

26. Dönem İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi’dir.
izzet ulvi yonter2 jpg
Kısaca Hayatı:

İlköğrenimini Emirdağ’da tamamlamış, Emirdağ Lisesi’ni bitirmiş ve İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olmuştur. Ardından Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Politikası Anabilim Dalında yüksek lisans yapmıştır. Günümüzde ise İktisat Doktora çalışmalarını sürdürmektedir. Ulaştırma ve Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanlıklarına bağlı kuruluşlarda müfettiş olarak çalışmıştır.

Habertürk’te Mehmet Akif Ersoy ve A Haber Muhabiri Pınar Özenç’in sorularını içtenlikle yanıtlamış yaptığı açıklamalar büyük dikkat çekmiştir.

2018 yılında Milliyetçi Hareket Partisi’nin Başkanlık Divanına dahil olmuştur. Son dönemde ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘nin yerine geçecek isim olarak medya da sık sık gündeme gelmektedir. Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

İzzet Ulvi Yönter Eşi Kim?

İzzet Ulvi Yönter’in eşi Sayıştay Üyesi Meltem Yılmaz Yönter’dir, bir çocuğu vardır.

Resmi instagram hesabı @izzetulviyonter resmi twitter hesabı ise @ulviyonter ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz