İzzet Çapa

İzzet Çapa iş, televizyon ve gazetecilik dünyasının yakından tanıdığı bir isimdir. Başarılı isim akkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

İzzet Çapa Kimdir? Nereli?

1965 yılının Ocak ayında dünyaya gelen Çapa, İstanbul doğumludur. Annesi moda dünyasının yakından tanıdığı isim Gürnar Çapa Uğurlu. Babası ise iş dünyasının başarılı isimlerinden Çapamarka’nın sahibi fabrikatör Bedii Çapa’dır. Babası 7 kez evlenmiştir. Bu evliliklerinden birisini ise Gönül Yazar ile gerçekleştirmiştir. Anne ve babası ayrılan İzzet Çapa çocukluk yıllarını doğup büyüdüğü Beşiktaş’ta geçirmiştir. Babasının ilk eşinden Ahmet ve Celal Çapa, annesinin ise ikinci eşinden Onur ve Uğur isimlerinde kardeşleri vardır. Anne ve babasının tek çocuğudur.

Şair Nedim Ortaokulundan mezun olmuştur. Ardından Beşiktaş Atatürk Lisesi’nde okumuştur. Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’ne eğitim görmüş ancak tamamlamadan okuldan ayrılmıştır.

İzzet Çapa İş Hayatı, Mekanları:

Henüz 23 yaşında iken kendisinden büyük, ailesinin iş yerinde tanıştığı Sema Heper ile evlenmiştir. Eşi ile birlikte moda evi kurmuş ancak iflas etmiş, evliliği de 3 senenin ardından son bulmuştur.

İlerleyen süreçte annesinin gelinlik moda işi ile ilgilenmeye başlamıştır. Daha sonra eğlence dünyasının dahi çocuğu olarak bilineceği eğlence sektörüne giriş yapmıştır. İstanbul Ortaköy’de Dedikodulu Meyhane isimli bir mekanı açmış 4 yıl sonra devretmiştir. İzzet Çapa daha sonra Akademi 14 ve Cahide isimli mekanları açmıştır. 20 yıl gibi uzun bir süre, ÇapaMarka’nın Çapamarka Entertaintment Group isimli şirket bünyesinde çalışmıştır. O zaman zarfında 60’ın üzerinde mekan ve markanın kuruluşunun altına imzasını atmıştır. Bu mekanlardan en akılda kalanları Joke Perestroyka, Al Jamal, Joke College, Joke Queen ve Longtable.

Gazetecilik ve Televizyon Kariyeri:

Lise döneminde iken İmece Dergisi için Çetin Altan ve Ahmet İsvan ile röportaj yapmıştır. O dönemde bu işten büyük bir keyif aldığını hissetmiş ve ilerleyen süreçte gazetecilik mesleğinide yapmaya karar vermiştir. Sabah, Habertürk ve Hürriyet gazetelerinde röportajlar yapmış, köşe yazıları yazmıştır. Ayrıca ÇapaMag ismi altında 19 alt kategorisi bulunan bir haber platformunu kurmuştur.

İş dünyasındaki başarılarının yanına gazetecilik ve bir de televizyonculuğu eklemiştir. Bir dönem Sky Türk ve Tv8 kanallarında talk show programları sunmuş bir süre sonra televizyon kariyerine son vermiştir. Yayınlarını Youtube sitesinde ÇapaMag TV isimli kanalı ile devam ettiren İzzet Çapa, Beraber ve Solo Serzenişler isimli programı izleyiciler ile buluşturdu. 2018 senesinde En Çok Ben Eğlendim isimli bir kitabın altına imzasını atmıştır.

Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram Hesabı: @izzetcapa

Twitter Hesabı: @izzetcapa

Facebook Hesabı: @izzetcapa

Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaktadır. Hesaplarında Ya Evde Yoksan?*’ tüm bölümleriyle Instagram TV ve YouTube’da. Podcast olarak Apple ve Spotify’da açıklamaları mevcuttur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz