İsmail Tatlıoğlu

İYİ Parti Bursa Milletvekili Adayı İsmail Tatlıoğlu 1960 yılında dünyaya gelmiştir.

Aslen Bursa, Orhaneli doğumlu Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, İlköğretim ve Ortaokul tahsilini doğup büyüdüğü, Orhaneli’de tamamlamış ardından Erzurum Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuştur.

Mezuniyetin ardından 1982 senesinde ODTÜ’de Yüksek Lisans yapmış, 1984 senesinde Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye bölümünde araştırma görevlisi olarak bulunmuştur.

Yine aynı fakültede Doktora yapmış, 1988 ve 1990 seneleri arasında İngiltere Glasgow Üniversitesi’nde bilimsel çalışmalar yapmış, 1992 senesinde Doçent olmuştur.

1992 ve 1998 yılları arasında öğretim üyesi ve İçişleri Bakanlığı müşavirliği yapmış, 1999 yerel seçimlerinde DYP Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı gösterilmiş ancak yeterli oy sağlanamamıştır. Ardından üniversitede görevine dönmüş ve 2001 yılında Profesör olmuştur.

14 Ağustos 2001 senesinde Adalet ve Kalkınma Partisi, kuruluşunda yer almıştır. Partinin Kurucular Kurulu tarafından Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiş, bir yıl sonra Amerika’daki bilimsel çalışması nedeni ile partiden ayrılmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz