İsmail Günay

İsmail Günay Adıyaman tarihinde ilk defa dünya çapında bir spor branşında dünya klasmanı hakemi olmuştur. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

İsmail Günay Kimdir? Aslen Nereli?

1978 yılının şubat ayında Adıyaman’da dünyaya geldi ve Adıyaman nüfusuna kayıtlı. Gaziantep Üniversite Adıyaman Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünde 2002 yılında mezun oldu. Açıköğretim fakültesinde Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim aldı.

Milli eğitim Bakanlığında Öğretmenlik, Müdür Yardımcılığı ve Müdürlük yapan İsmail GÜNAY halen Adıyaman Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde Projeler, Sosyal, Kültürel ve Sportif Faaliyetleri yürütmektedir.

1986 yılında başladığı Karate sporunda çeşitli dereceleri aldı. 2002 yılında başladığı karate hakemliği ve antrenörlüğünde sporcuları, Türkiye, dünya ve çeşitli uluslararası faaliyetlerde Türk Milli Takımı adına yarışarak dereceler aldılar.

İsmail Günay ilk olarak 2007 yılında Uluslararası Akdeniz Karate Hakemi oldu. Daha sonra 2009 yılında Balkan Karate Hakemi. 2019 Şubat Ayında Danimarka’nın Alborg şehrinde düzenlenen Avrupa Karate Hakemlik sınavında başarılı olarak, Doğu ve Güneydoğudaki ilk Avrupa Hakemi oldu. Mart 2021 de İstanbul’da düzenlenen Dünya Karate hakemlik sınavında başarılı olarak Adıyaman’daki İlk Dünya Hakemi olmuştur.

2021 yılında Karate Federasyonu Merkez Hakem Kurulu üyeliği yapmış, Halen Aktif olarak Hakemlik ve Antrenörlük yapmakta. sosyal sorumluk projeleri yürütmektedir.
Ismail Gunay1

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz