İshak Danış

İshak Danış Hoca hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen memleketi neresidir? Eğitim hayatı, doğum yeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

15 Haziran 1969 yılında dünyaya gelmiştir. Aslen Trabzon, Of İlçesi Balaban Düz Mahalle nüfusuna kayıtlıdır. İlköğretim eğitimin doğup büyüdüğü köyünde tamamlamıştır. Yine aynı belde de Balaban Kur’an Kursu’nda hafızlığını tamamlamıştır. 1991 yılında Arapça eğitiminden icazet almış, 1993 yılında ise Rize İmam Hatip Lisesi’nden mezun olmuştur.

2000 yılında ise Ali Şahin Hoca’dan Aşere-i Takrib’i tamamlayarak icazet almış, 2006 senesinde İbrahim Tanrıkulu Hoca’dan Tayyibe’yi bitirmiştir.

Çamlıca Camii öncesinde en son İstanbul, Beyoğlu Kasımpaşa’da yer alan Büyük Piyale Paşa Camii’nde İmam Hatip olarak vazifesini devam ettirmiştir.

İshak Danış Hoca Hangi camii’de görev yapıyor?

Resmi hesabından şu şekilde açıklama yapmıştır;

“17 Nisan 2019 tarihinde, Kıymetli Dostlar, yaklaşık 12 senedir görev yaptığım Büyük Piyale Paşa Camii’nden bugün itibariyle ayrılmış bulunmaktayım. Yeni görev yerim Büyük Çamlıca Camii. Rabbim bizleri İslam’a ve Kuran’a hizmetten ayırmayıp bu yolda mahçup etmesin. Dualarınızı eksik etmeyin İnşallah.”

Anadolu İlahiyat Ön Lisans mezudur. Evlidir ve bu evliliğinden 5 evladı vardır.

Başta Hayrat Neşriyat olmak üzere, Beyza Müzik, Medya Ofis, Ekmel Yayıncılık ve Goldsoft Yazılım’dan çıkmış ve piyasada yayınlanmış eserleri mevcuttur.

2017 yılında Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasına katılan Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camii Müezzini Ekrem Öztürk yarışmaya Hafız İshak Hoca ile hazırlanmıştır. 2. Hafta 4. Gün Birincisi olmuştur.


6 Yorumlar

  1. Allah selamet versin çok etkileyici bir sesi ve çok iyi bir ilmi var rabbimiz böyle büyüklerimizin sayısını artırsın bizlere onlarla birlikte haşr olmayı nasip etsin

  2. Tek örnek olduğum hocam seni Allah c.c için çok seviyorum canım hocam rabbim senin gibi kiraatlı okumayı nasip eylesin duanda bizi unutma inşaEllah ahirettede beraber oluruz

  3. Canım hocam ALLAHU Teala senin gibi okumayı nasip eylesin cümlemize ve bizlere. Her daim dinlemedeyiz müthiş kıraat larin var tek örnek olduğum hoca ?? hocaların hocası HAFIZ İSHAK DANIŞ HOCAM {bir garip sofi}

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz