İrfan Kangı

Ses sanatçısı ve tiyatro oyuncusu İrfan Kangı 1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Akşam okulu Tiyatro Bölümü mezunudur. Mezun olduktan sonra MSM ve çeşitli kültür merkezi ve okullarda tiyatro eğitmeni olarak görev yapmıştır. Ayrıca radyo programcılığı, yöneticiliği gibi alanlardada yer almıştır.

Profesyonel tiyatro yaşantısına ise AVAM Tiyatro’su ile adım atmış ve 5 yıl kadar çalışmalarını sürdürmüştür. Samanyolu kanalında Lezzet Avcısı isimli program ile tüm Türkiye’yi dolaşan İrfan Kangı 2013 senesinde Benzemez Kimse Sana isimli yarışma programında yer almıştır. Yeni dönemde ise ATV ekranlarında yayınlanan 3 Kuşak 1 Cevap isimli programın sunuculuğunu üstlenmiştir.

Bugüne kadar Kent Şeker, Algida Ramazan, Vakıfbank, Ülker, Pınar Köfte, Fortis Bank, Avea, Telsim, Opet ve Sabah Gazetesi reklamları ile birlikte Vatan Sağolsun, Tatlı Kaçıklar, Doktorlar, Son Ders, Ders Zamanı, Devrim Arabaları, Pulsar, Kanal-i-zasyon, Ayıp Ettik, Harbi Define, bıçak Sırtı, Alemin Kıralı, Figüran, Recep İvedik 4, Zaman Makinesi ve En Güzeli gibi projelerde rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz