İpek Kuşçu

İpek Kuşçu hakkında merak edilen soruların cevapları. Evli mi? nereli? Eğitimi, kitapları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Aslen Ankara’da dünyaya gelen Araştırmacı, yazar İpek Kuşçu Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Maalesef doğum tarihi ve yaş bilgisine ulaşılamamıştır.

Çok küçük yaşlardan itibaren mutfağa duyduğu ilgi ilerleyen yıllarda mesleği haline geldi. 2006 senesinden itibaren, “gerçek gıdalar ve kaybolan tatlar” üzerine araştırmacı yazar olarak çeşitli yayın gruplarında çalışmalar gerçekleştirmiştir. Hürriyet Aile, Meraklı Minik, Sofra, Bebeğim ve Biz gibi gruplarda yazılar yazmış ve tarifler paylaşmıştır.

İpek Kuşçu çalışmaları, eğitimleri;

2 seneden fazla bir süre özel bir anaokul’da gerçek gıda eğitimleri vermiştir. Çocukları gerçek gıdayla tanıştırma ve uygulamalı öğretme çabalarının yanı sıra İstanbul İnformel Eğitim bünyesinde anne babalar ve çocukları ile Mutfak Atölye çalışmalarını sürdürmüştür. Daha sonra Slow Food İstanbul bünyesinde Fikir Sahibi Çocuklar ve Anne Bak! Lüfer! atölyelerini yapmıştır.


Borusan Holding-Studio-X İstanbul’da “İstanbul Lezzet Haritası” ve YGA Liderlik Okulu’nda (Young Guru Academy) “Gerçek Gıda” atölye çalışmaları.
İnstagramda online “fermentasyon” dersleri.

İpek Kuşçu ülkemizin her yerinden katılımcılarla aynı anda uygulamalar yapmış, fermentasyonu daha geniş kitlelere ulaştırma çabaları ile eğitimde farklı bir çalışmanın altına imzasını atmıştır.

Günümüzde fermente gıdaların uygulamaları konulu atölye çalışmalarına devam etmekte, aynı zamanda özel bir okul’da 6-7 yaş çocuklar ile Gerçek Probiyotik Beslenme ve Fermentasyon derslerini sürdürmektedir. Diğer bir yandan eğitimlerini, çalışmaları televizyon kanallarında da sürdürmekte, Nursel Ergin ve Zahide Yetiş gibi isimlerin programlarına katılmaktadır.

Kitapları;

Gerçek Probiyotik Beslenme
Abur Cubura En Güzel Alternatifler: Sağlıklı, Lezzetli, Doyurucu, Pratik Tarifler.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz