İnci Yeşilyurt

İnci Yeşilyurt hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında? kimdir? yazdığı kitaplar. Hayatı ve biyografisi.

İlköğretim ve Ortaöğretim eğitimini İstanbul Kültür Koleji ve Çavuşoğlu Koleji’nde tamamlamış ardından Marmara Üniversitesi ve Inséad’da İletişim eğitimi almıştır.

Evlilik ve İletişim Danışmanı İnci Yeşilyurt, Aile Yaşamını Koruma Derneği Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Özellikle eşler arasında yaşanan iletişim problemlerine sunmuş olduğu çözümler ile mutlu aile yaşantısına katkılar sağlayan Yeşilyurt, ülkemizde, ilk kez evlilik öncesi sertifikalı eğitimi projelendirmiştir. İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesinde Evliliğin Püf Noktaları Adı altında, ardından Evlilik Vizesi olarak hayata geçmesine katkı sağlamıştır. Evlilik öncesi eğitimin sosyal devlet politikası haline gelmesini sağlayan İnci Yeşilyurt aslen 1964 yılında Mersin Tarsus‘ta dünyaya gelmiştir.

Aşkım Ayağını Denk Al, Beyni Bakire Aşıklar, Vitrinsizsiniz, Benim Kocam Çok Zor, Kadınlar Aşk İster Öküze Gider ve Kocacığım İstersem Kölem Olursun isimli kitaplara imzasını atmıştır.

1 Yorum

  1. Iyi günler inci ve nur hanım,programınızı zaman zaman izliyorum, sizi genelde hanımlar arıyor, onlar kendine göre anlatıyorlar sizde onlar açısından genelde bayanların yorumuna göre erkekleri suçluyorsunuz. Sizden ricam o kadının kocasını bulunuz, ondanda sorunuz ve neden böyle yaptığını sorsanız daha iyi olacaktır. Daha adil olunacaktır. Mesela ben 58 yaşında bir babayim. Bu yaşıma kadar hiç aldatmadım, kumarım, içkim, sigaram ve kötü alışkanlığım yok. çoğunlukla önemli günlerimizi hatırlarım hanımıma hediye alırım, kutlarim bende koca olarak bende bazen ıstiyorum, ben 10 yapıyorsam o ancak bir sefer yapıyor, eşim 3000 tl maaş alıyor sürekli gidip bankadan kredi çekiyor, maaşına göre harcama yapmıyor sürekli maaşının 2 katı kart borcu geliyor. zaman zaman bende para verip borcunu kapatıyor ama sonu gelmiyor, 7 yıldır emekli 7 yılda 1 cerek biriktirdiği parası yok, sigara içiyor benim oğlanda içiyor karşılıklı günde 40 tl sigaraya veriyorlar. bende içmeyin diyorum beni dinlemiyorlar ikisi sürekli sabah kalkıp öksürüyorlar bende bunu gördüğüm için kızıyorum tartışma çıkıyor bana sürekli seninle boşanacam sen çok karışıyorsun diyor, peki ben kocası olarak bunlara gözmu yumacam yani yanlış yaptıkları haraketleri ben soylemeyecemde kim söyleyecek. Ben kötü koçayım bunların yanında, Bu anlattiklarimi sizin programında acıklarmısınız ne zaman yayinlayacaginiz günü bana mesaj gönderir misiniz.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz