İnci Sezer Becel

İnci Sezer Becel kimdir? Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel birçok ilçede kaymakamlık yapması ile öne gelen isimlerden birisidir. İşte İnci Sezer Becel’in kısaca hayatı hakkında bilgiler.

İnci Sezer Becel Kimdir? Ne İş Yapıyor?

5 Mart 1971 tarihinde Almancı bir ailede dünyaya geldi. Gaziantep Islahiye’de dünyaya gözlerini açtı. Şuan 50 yaşındadır. Üniversite hayatını Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde tamamladı. Yüksek Lisansını ise İnönü Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde bitirdi.

1992 yılında üniversite daha henüz yüksek lisansa başlamamışken açılan kaymakamlık sınavını başarıyla tamamlayarak Ordu’da kaymakam adayı olarak göreve başladı. Daha sonra Antalya-Finike Kaymakam Refikliği olarak yoluna devam etti. Ondan sonra ise Rize-Kalkandere İlçesi ve Nevşehir-Acıgöl İlçesi Kaymakam Vekillikleri yolunda hayatını çizdi. İyi derecede İngilizce eğitimi aldığı biliniyor. Eğitiminden sonra Çeltik ilçesine Kaymakam olarak yoluna devam etti.

Adıyaman’inin Tut ilçesinde Kaymakamlık görevinde iken sevgili eşi Başkomiser Hakan Becel’le tanıştı ve çift 2001 yılında dünya evine girdi. Şimdi ise 1 çocuğu olduğu biliniyor.

Daha öncesinde gündeme Çatalca Kaymakamı olarak geldi. O zamanlar Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü de yaparak çeşitli yerlerde kaymakam olarak görev aldı. Şimdi ise Nevşehir Valisi olarak geliyor. Aynı zamanda kendisi bir Türk Bürokrattır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz