KimNereli.net

İnci Ertuğrul

İnci Ertuğrul Kimdir?

İnci Ertuğrul
Gerçek adı: İnci Ertuğrul
Doğum Tarihi: 01/01/1963 (57 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Burç: Oğlak
Meslek: Gazeteci Sunucu Yazar
Mezuniyet: Karadeniz Teknik Üniversitesi
Doğum yeri: Akçaabat Trabzon

İnci Ertuğrul Kimdir? Nereli? Hayatı ve Biyografisi

İnci Ertuğrul hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Aslen nereli? evli mi? kaç yaşında? eğitimi, kariyeri, çalışmaları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1956 yılında dünyaya gelen İnci Ertuğrul Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. TRT Televizyonu tarafından gerçekleştirilen spikerlik sınavlarına katılmış ve başarı ile sınavdan geçerek radyo ve televizyon ekranlarında yer almıştır.

İlk özel bir radyo’da sunuculuk yapmaya başlayan İnci Ertuğrul 3 yıl radyoda çalışmış aynı dönemde TRT Gap Tv’nin bazı programlarını sunmuştur. TRT, Flash TV, Star TV, TGRT kanallarında görev yapmıştır. Bir dönem Akademisyen olarak özel üniversite’de ders verdi. Bugüne kadar Kaybolan Çiçekler, İ. E. ile Rengarenk, İ. E. ile Haber Tadında, TRT Haber, Hayırlı Günler ve Gençlerle programlarını hazırlamış sunmuştur.

2017 yılında aktif olarak Fox Tv ekranlarında yayınlanan Kaybolan Çiçekler isimli çocuk bulma programını sunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra Güzel Konuşma Eğitmeni ve Aydın Üniversitesi Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 2018 yılında Sessizliğe Konuşanlar isimli kitabını okur severler ile buluşturmuştur.

Tecrübeli sunucu aslen Trabzon Akçaabat’lıdır ve Akçaabat doğumludur. Evlidir ve bu evliliğinden bir çocuğu var.

İnci Ertuğrul Sessizliğe Konuşanlar isimli kitabından alıntılar;

Bazılarını sizinle de tanıştıracağım yoluma çıkan kadınların. Eğer daha yakından tanırsak, yaşadıkları acıyı anlarsak tüm kadınlar için, insanlar için daha çok şey yapabiliriz inancıyla anlatacağım hikayelerini.

Kendi kararlarını alabilen, uygulayabilen, sonuçlarının sorumluluğunu yaşayabilen bir kadınsanız (dilerim öylesiniz, ne şanslısınız) sayınızın artması için çabalayacaksınız (umudum bu).” diyerek kitaba giriş yapıyor.

Birileri ‘Artık göremezsin, boşuna uğraşma, pişman olursun’ dediğinde hasret başlıyor, korkuyla, çaresizlikle bir ömür susuyorlar. Hatta bazı anneler, çocukları yaşadıkları yerin birkaç kilometer ötesinde büyürken, onlar içlerinde özlemi büyütüyorlar.

Ya da evlatlarını en yakınlarından koruyamayan kadınlar. Kızlarının çeyizlerine koymak, kına gecelerinde yüzlerine örtmek için hazırladıkları kırmızı yazmaları, evlatları çocuk yaşta uğradıkları taciz sonucu hayatını kaybettiklerinde mezar taşlarına bağlamak zorunda kalan anneler.

Sabah gözünü dayakla açıp, akşam uykuya dayakla dalanlar ve bunun böyle olması gerektiğini sananlar. Gurbete gönderdikleri eşlerini sessizce yıllarca bekleyen, iki üç yılda bir kadın olduğunu, evli olduğunu hatırlayanlar. Eşlerini başka kadınlarla paylaştığını bile bile susan, dört duvar arasında ömür çürütenler.

Öyle çok örnek var ki. Aslında yazmak istediklerim bunlar değil. İstiyorum ki, umut dolu, mücadele eden, yaptıkları doğru seçimlerle mutlu yaşayan, dimdik duran, aklını, yüreğini kullanabilen kadınlar çoğalsın.

“Ben” diyebilsinler, “İstiyorum”, “İstemiyorum” diyebilsinler, “Hayır” diyebilsinler, dediklerini dinletebilsinler. Ağlayan değil, yaşayan kadınların sesi duyulsun. Tek başına dimdik ayakta duran, kararlarını alıp uygulayan… İşte o “güçlü-mutlu” kadın sesini duyabilmemiz için önce “susturulan” kadınları dinlememiz gerekiyor.”

YORUMLAR

Yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. elçi 17 Ekim 2019

    inci hanım gerçeğin peşinde programınız çok guzel ama her turlu beraberliğe imam nikahlı beraberlik demeniz hiç guzel değil lutfen dikkat

  2. Filiz 6 Ocak 2020

    Çok hanimefendi ve çok güzel bir sunucu maşallah. Açık saçık giyinmiyor, diğer sunucular gibi mini etek vs. Giymiyor. Basarilar

İnci Ertuğrul
Gerçek adı: İnci Ertuğrul
Doğum Tarihi: 01/01/1963 (57 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Burç: Oğlak
Meslek: Gazeteci Sunucu Yazar
Mezuniyet: Karadeniz Teknik Üniversitesi
Doğum yeri: Akçaabat Trabzon
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

487.777 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

465.414 kez okundu

3.

Beren Saat

420.798 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

383.377 kez okundu

5.

Tarık Akan

309.092 kez okundu

6.

Tarkan

256.706 kez okundu

7.

Volkan Demirel

238.650 kez okundu

8.

Emre Mor

213.952 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

212.661 kez okundu

10.

Ersay Üner

210.278 kez okundu