İmbat Muğlu

İmbat Muğlu hakkında merak edilen siyaset hayatı. Peki kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1976 yılında Kars’ta dünyaya gelen İmdat Muğlu, İlkokulu Kars Kurugöl Köyü İlkokulunda ortaokulu Susuz Lisesinde ve liseyi İzmir Şehit Fethi Bey Ticaret Meslek Lisesinde okumuştur. Lisans eğitimine Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mekteb-i Mülkiye) de başlayan Muğlu, dönemin yaratmış olduğu bazı sebeplerden dolayı Adnan Menderes Üniversitesi’ne geçiş yaparak eğitimini tamamlamıştır.

Eğitim hayatına Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı Sınıf Okulu’na askeri öğrenci olarak girerek devam etti. Buradaki eğitim hayatını derece ile bitirerek mezun oldu. Muvazzaf Asker olarak yurt içi ve yurt dışı görevlerinde bulunan Muğlu, 10 Haziran 2011 tarihinde, Sayın Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu’nun vermiş olduğu Hizmet Belgesi ile emekliye ayrılmıştır.

İmbat Muğlu eğitim Hayatı Devamı ve İş Hayatı

Çalıştığı dönem sürecinde emsalleri arasında başarı göstererek bir çok branşta şerit rozet ve takdir belgesi almaya hak kazanmış ve bu süre zarfında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirmiştir. Sonrasında yurt dışı görevi sürecinde “Uluslararası Ahmet Yesevi Üniversitesi Ekonomi Anabilim Dalında” işletme yüksek lisansını Prof. Dr. Erdal Ünsal danışmanlığında “Avrupa Birliği Ortak Tarım Politikasının Oluşumu, Gelişimi ve Son Durum” bitirme tezi ile tamamlamıştır. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi ABD Siyaset ve Sosyal Bilimler Dalında “Yerel Yönetimlerin Sosyal Politikaları ve Ulusal Kalkınmaya Etkisi” adlı bitirme teziyle doktorasını tamamladı. Ayrıca Preston Üniversitesi İşletme Bölümü Doktora Programını “Kentsel Yoksulluk ve Göç” teziyle bitiren İmbat Muğlu Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Küresel Ve Bölgesel Çalışmalar Anabilim dalında eğitim-öğretim çalışmalarına devam etmektedir.

İnci Park Evleri İzmir, İstanbul ve Ankara illerinde çok sayıda konut projesine imza atmış, ayrıca Suudi Arabistan Krallığı Başkent Riyad’da 5000 adet villa ve 3 adet AVM projelerinin şirket ortağıdır.. CMZ şirketler grubu olarak İmbat Park Evleri için Batıkent ve Eskişehir Yol güzergahında konut ve AVM inşaatları da devam etmekte ve İnci Life Termal adı altında 1+1, 2+1, suit daire, villa ve beş yıldızlı otel çalışmalarıda yapılmaktadır.

Siyaset hayatı

2011 Genel Seçimlerinde AK Parti’den Ankara 1. Bölge Milletvekili A. Adayı olan Doç. Dr. İmbat Muğlu, 30 Mart 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Etimesgut’tan Belediye Başkan Adaylığına başvurmuştur. Adalet ve Kalkınma Partisi Siyaset Akademisi 7’nci Dönemini (Kasım 2010 – Ocak 2011 Dönemi) başarıyla bitirmiştir. 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Ankara 1’inci Bölge’de Milletvekilli Aday Adayı olmuş ve şu an 3 ayrı alanda eğitim çalışmalarına devam etmektedir. Birinci çalışma “Küresel Terör Süreci ve Türkiye”, ikinci çalışma “Kürt Sorunu ve Ben Asker”, üçüncü çalışma “28 Şubat Süreci ve Ben Asker” adlı çalışmaları Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Gökhan Erdem ve Dr. Murat Ayan ile sürdürmeye devam etmektedir.

Güvenlik ve Terör Uzmanı olarak görevini idame ettiren Dr. İmbat Muğlu: “İdlib’in ayakta durması lazım, İdlib halkına zulmedilmemesi lazım, 4 milyona yakın halk var, onu koruyup kollayacak olanda dün olduğu gibi bugünde Türkiye” dir demiş ve halkın desteğini almıştır.

Ayrıca Flaş Gazetesi’nde köşe yazarlığı görevini yürütmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz