İlteriş Ergun

İlteriş Ergun katıldığı canlı yayın televizyon programları sonrası merak edilen isim olmuştur. Hakkında kısaca eğitimi, hayatı, çalışmaları ve biyografi bilgileri.

İlteriş Ergun Kimdir?

İlteriş Ergun araştırma görevlisi. Uzmanlık alanları Doktora adayı. Mülkiye. karşılaştırmalı siyaset, Orta Avrupa, Orta Asya.

Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Son dönemde özellikle siyasi konular üzerine yaptığı yorumlar ve siyasi konularda uzman isim olarak dikkat çekmektedir.

Ergun, İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü, Siyaset Ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı üyesidir. 2009 ve 2014 yılları arasında Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. 2014 senesinden bu yana Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi Bölümünde Bütünleşik Doktora çalışmasını sürdürmektedir.

İlteriş Ergun Nereli?

İlteriş Ergun Muğla’lıdır. Baba tarafından aslen Muğla Milas Kargacık köyü nüfusuna kayıtlıdır. Babası İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun’dur.

İlteriş Ergun Evlimi?

İlteriş Ergun 2021 yılında Almaş Bakiyev ile evlenmiştir. Nikah şahitliğini İYİ Parti Lideri Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş üstlenmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz