İlkyaz Arslan

1

İlkyaz Arslan kaç yaşında? aslen nereli? hangi sinema ve dizilerde rol almıştır? Kısaca oyunculuk kariyeri, eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

1993 yılında dünyaya gelen İlkyaz Arslan aslen Ankara doğumludur. Maalesef doğum tarihi gün ve ay olarak bilinemediği için burç bilgisine ulaşılamamıştır. Boyu 1.65 cm, kilosu ise 56’dır.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Oyunculuk Bölümü’nden mezun olmuştur. Ayrıca İspanya’da Escuela Superior de Arte Dramatico de Galicia’da fiziksel tiyatro eğitimi almıştır.

İlkyaz Arslan oyunculuk kariyeri;

İlk dizi oyunculuk deneyimini Behzat Ç. isimli dizide canlandırdığı Banu karakteri ile gerçekleştiren başarılı oyuncu’nun ayrıca, Theatre Pluton isimli bir sanat platformu ve tiyatro ekibi bulunuyor. Theatre Pluton multidisipliner bir sanat platformu ve tiyatro ekibinden oluşmaktadır.

Umut Armağan Menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir. Günümüze kadar bir çok tiyatro oyununda sahne almıştır. 2019 yılında Komedi Müzikli Oyun ya da Müzikal dalında yardımcı rolde yılın en başarılı kadın oyuncusu ödülünün sahibi olmuştur. (Takan Takana – Tatbikat Sahnesi)

Günümüz itibariyle Fox Tv ekranlarında yayınlanan Sen Çal Kapımı isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer alan başarılı oyuncu, dizide Leyla karakterini canlandırmaktadır. Dizide Sitare Akbaş ve Başak Gümülcinelioğlu gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

Tiyatro Oyunları:

2019 – Takan Takana (Oyuncu)
2018 – Delirium (Yönetmen Yardımcısı)
2017 – Pal Sokağı (Oyuncu)
2017 – Karamazov Kardeşler (Oyuncu ve Yönetmen Yardımcısı)
2015 – Aslan Asker Şvayk (Bayan Müller)

Oynadığı diziler;

2019 – Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (Banu)
2020 – Sen Çal Kapımı (Leyla)

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz