İlkay Akdağlı

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun olan İlkay Akdağlı aslen Ankara’lıdır. 1973 doğumlu, burcu ise Aslan’dır.

Eskişehir Tiyatora Kumpanyası isimli tiyatro topluluğunun kurucuları arasında yer alan İlkay Akdağlı uzun süre tiyatroda rol almış ve oyun müziklerini bestelemiştir. 1996’da İstanbul’a yerleşmiş ve televizyon programları ve dizilerde rol almaya başlamıştır. Bir dönem Bilgi Üniversitesinde drama dersleri veren İlkay Akdağlı 1997 yılında Trabzon Devlet Tiyatrosunda kadrolu sanatçı olmuştur.

Günümüzde bu tiyatro bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Geçmişten günümüze Yağmur Beklerken, Hiç Bana Sordunmu, Mavi Düşler, Şeytanın Gözyaşları, Sırlar Dünyası, A.G.A, Çınaraltı, Avrupa Yakası, Gece 11:45, Selena, Sevda Çiçeği, Son Osmanlı Yandım Ali, Unutulmayanlar, Yaprak Dökümü, Menekşe ile Halil, Derman, Abimm, Pis Yedili, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Kaçma Birader, İsimsizler ve Bir Denizcinin Doğum Günü isimli sinema ve dizilerde rol almıştır.

Lysistrata Kadınlar I-Ih Derse, Gol Kralı Sait Hopsait, Doğrular, Beğendiğiniz Gibi, Çöl Fırtınaları ve Erkek Parkı isimli tiyatro oyunlarında sahne almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz