Ilgın Çakır

Ilgın Çakır Kanal D ekranlarında yayınlanan O Kız isimli diziye Mine karakteri ile dahil olmuştur. Güzel oyuncu hakkında ekran severler tarafından merak edilen sorulara cevaplar. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Ilgın Çakır Kimdir?

Ilgın Çakır tiyatrocu ve oyuncudur. İcon Talent menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir. Fransız Lisesi’nden mezun olmuştur. Ardından oyunculuk eğitimini yurt dışında devam ettirmeye karar vermiştir. New York’da oyunculuk üstüne bir konservatuvar olan New York Stella Adler Konservatuvarı’nda eğitim almıştır.

2022 senesinde ise, Rose Bruford College’da tiyatro eğitimi ve Broadway Dance Center’da eğitimler almıştır. Güzel oyuncu ülkemizde ise, Harika Uygur Atölyesinde eğitimler almış Sadri Alışık Tiyatrosunda sahneye çıkmıştır.

İlk dizi oyunculuk deneyimini O Kız isimli dizi de canlandırdığı Mine karakteri ile gerçekleştirmiştir. Geçmiş yıllarda ise 15 yaşındayken, 2015 senesinde Naciye isimli filmde rol almıştır.

Rol aldığı O Kız isimli dizi de ayrıca Erkan Petekkaya, Sezin Akbaşoğulları, Ayten Uncuoğlu, Ogeday Girişken, Cengiz Orhonlu, Dilin Döğer, Macit Koper, Asiye Dinçsoy, Münire Apaydın, Melih Selçuk, Ece Efe, Göktuğ Yıldırım, Cem Kurtoğlu, Deniz Bakacak, Mustafa Konak, Nehir Gökdemir ve Zeynep Sönmez rol almıştır.

Ilgın Çakır

Ilgın Çakır Boyu, Kaç Yaşında?

Ilgın Çakır 21 yaşında ve 1.70 boyundadır. Doğum tarihi 29 Eylül 2000, burcu terazi, kilosu ise 48’dir.

Sevgilisi kim? sorusu da merak konusu olan başarılı oyuncunun medya ve magazin gündemine yansıyan bir birlikteliği bulunmamaktadır. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @ilgincakir ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz