İlayda Su Çakıroğlu

İlayda Su Çakıroğlu Youtube video kanalı üzerinden seslendirdiği eserler ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Hakkında ise kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1999 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen İlayda Su Çakıroğlu ilk olarak 2015 yılında katıldığı O Ses Türkiye yarışması ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Yarışmaya katıldığı ilk şarkı ise Kanatlarım Var Ruhumda isimli şarkı olmuştur. Yarışma’da ilk turu geçmiş ve Murat Boz‘un takımına dahil olmuş ancak ilerleyen turlarda elenmiştir. Yarışmaya o dönemde Kocaeli’den katıldığı belirtilmiştir. Ancak doğum yeri ve aslen de Kocaeli’li mi olduğu bilgisi teyit edilememiştir.

Çok küçük yaştan itibaren müzik ile ilgilenmeye başlamış, müzik eğitimi almış, Güzel Sanatlar Lisesi’nde eğitim görmüştür. Müzik kariyerinin yanı sıra Opet, Audi gibi reklam çalışmalarında yer almıştır.

İlayda Su Çakıroğlu kısaca hakkında;

Saç rengi, Turuncu/Kızıl, göz rengi ise kahverengi’dir. 2 sene voleybol, 1 sene de Badminton sporu ile ilgilenen başarılı isim İngilizce bilmektedir.

Sesinin yanı sıra müzisyen olarakta çalışmalarını sürdüren güzel isim piyano ve gitar çalmakta, Youtube video kanalında bir çok eseri de seslendirerek müzik severler ile paylaşmaktadır.

Maalesef aslen nereli olduğu ve doğum yeri gibi merak edilen bilgilerine ulaşılamamıştır. Hande Aytar Ajansı’na bağlı olarak çalışmalarını da sürdüren Su Çakıroğlu resmi twitter hesabını ilaydasuckrgl, instagram hesabını ise ilaydasucakiroglu ismi ile kullanmaktadır.


1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz