İlayda Aydın

İlayda Aydın aslen nereli? kimdir? boyu, kilosu, kaç yaşında? Ekran severler tarafından hakkında merak edilen bir çok sorunun cevapları merak konusudur.

7 yaşında baleye başlamıştır. 12 senelik bale geçmişinin ardından, uzun bir süre de bale öğretmenliği yapmıştır. Oyunculuk kariyeri için hep daha ilerisini düşünen İlayda Aydın’ın hedefi oyunculuğunun parmakla gösterilmesidir. Demet Akbağ, Serenay Sarıkaya gibi oyunculurıda beğenmektedir. Ayrıca yabancı oyunculardan tam bir Natalie Portman hayranıdır.

İlayda Aydın eğitim hayatı;

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Fotoğrafçılık bölümünden mezun olmuştur. İzmir Devlet Operası ve Balesi ayrıca Tan Sağtürk Akademisinde eğitim gören güzel isim, oyuncu kimliğinin yanı sıra balerin ve profesyonel dansçıdır. Asıl mesleği balerinliktir. 1.5 sene oyunculuk eğitimi almıştır. En son Hakan Karsak ile birlikte çalışmıştır.

İlayda Aydın’ın vücut ölçüleri, 87-61-91’dir. Boyu 1.73 cm, kilosu ise 55’tir. Günümüzde TRT 1 Ekranlarında yayınlanan Kalk Gidelim dizisinde Badegül karakterini canlandırmaktadır. Özellikle dizinin 17. bölümünde Kazım Koyuncu’nun seslendirdiği Gelevera türküsünü söyleyerek sesinin de güzelliği ortaya koymuştur. Gelecek bölümlerde hada fazla şarkı seslendirmesi beklenen Aydın’ın, ileride ise bir çok dizi ve sinema filminde başrol de yer alması beklenmektedir.

İlayda Aydın 1994 yılında aslen İzmir’de dünyaya gelmiştir. Boğa burcu’dur. Maalesef 2018 yılı itibariyle sevgilisi var mı? yok mu? sorularının cevaplarına hiç bir magazin, haber ve sosyal medya hesapları üzerinden ulaşılamamıştır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz