İlayda Altuntaş

İlayda Altuntaş Tunay Menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir. Güzel oyuncu hakkında hayranları tarafından aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitim gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1995 doğumlu güzel oyuncu İlayda Altuntaş aslen Balıkesir’in Ayvalık İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. Boyu 1.72 cm olan Altuntaş’ın henüz kilosu ve burcu gibi diğer merak edilen bilgilerine ulaşılamamıştır.

Lise tahsilini Fransa’da tamamladığı belirtilmektedir. Saint Michel Fransız Lisesi’ni derece ile tamamlamış, çok iyi düzeyde İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Ayrıca Kanada ülkesinde de lise diploması aldığı ve çift lise diplomasına sahip olduğu belirtilmektedir. Günümüzde ise İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransızca Öğretmenliği Bölümü’nde son sınıf’ta eğitim hayatını sürdürmektedir.

İlayda Altuntaş oyunculuk kariyeri;

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2020 yılında oyuncu kadrosuna dahil olduğu Yemin isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Bu dizide güzel oyuncu Reyhan karakterini canlandırmıştır. Dizinin daha önceki başrol oyuncu ise Özge Yağız‘dı ancak dizi pandemi nedeni ile erken final yapmıştır. Ayrıca Yağız’ın yerine Elif Özkul‘un rol alacağı yönünde haberler de medya da yer almıştır.

Güzel oyuncu Altuntaş’ın bu dizide ki partneri ise Gökberk Demirci olmuştur.

Güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken genç oyuncu daha önce katıldığı güzellik yarışması ile de güzelliğini tescil ettirmiş bir isimdir. Katıldığı Miss Turkey 2016 yarışması finalistlerinden olmuştur. 5000 genç kızın içinden yapılmış olan elemeler neticesinde ilk 20’ye girmeyi başarmıştır.

Altuntaş’ın Altın Emlak Ayvalık Şubesi danışmanı Elif Yeğen’in kızı olduğu bir çok kaynakta belirtilmektedir.

Spor olarak bisiklet sürmek ve yüzmekten büyük keyif almaktadır. Ayrıca piyano çalma yeteneğine de sahip olduğu belirtilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz