İkbal Dürre

0

İkbal Dürre son dönemde Rusya Ukrayna savaşı ile ilgili durum tespit ve açıklamaları merak konusu olmuştur. Hakkında bir çok sorunun cevabı merak edilmektedir. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

İkbal Dürre Kimdir? Aslen Nereli?

1968 yılında dünyaya gelen İkbal Dürre aslen Bartın’lıdır. İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini Sinop’ta tamamlamıştır.

Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden başarı ile mezun olumştur. 1988 ve 1989 öğretim yılında Türkiye’nden Rusya’ya gönderilen ilk öğrenci grubunda yer almıştır.

Rusya’da Puşkin Üniversitesi’ndeki Puşkin Enstitüsü’nde staj yapmış, staj çalışmasının ardından Rusya Moskova Uluslararası İlişkiler Enstitüsü’nde eğitimini sürdürmüştür. Ve orada Doktora yapmış, Moskova Devlet Dil Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ve Sosyopolitik Araştırmalar Enstitüsü, Fakültesi Bölgesel Araştırmalar Bölümü’nde doçent olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Resmi twitter hesabını @IkbalDurre kullanıcı ismi ile kullanmaktadır.

Twitter hesabından yaptığı bazı açıklamalar.

“Rusya’nın, gelecekteki bütün zorluklara rağmen,Batı olmadan yaşayabileceğini kanıtlamaktan başka şansı kalmadı.
Batı’nın önünde ise Rusya’sız yaşayabileceğini kanıtlaması için zaman daha uzun olsa da, sonuçta onun da bunu kanıtlaması gerekecek.
Hayat herkes için zorlaşacak.”

“NATO ve batı çözüm sürecini uzatmak istiyor. Çünkü Ukrayna’yı Rusya’nın askeri kapasitesini test edebilecek bir arena olarak görüyor. Rusya’da bunu bildiği için ABD’nin tam bilgiye ulaşamaması için taktik uyguluyor.”

“Eğer ABD özel bir baskı uygulamazsa Türkiye bu işten karlı çıkacak gibi görünüyor.Şu anki izlenim sanki Vaşington’un da “sarı ışık” yaktığı yönünde.”

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz