İhsan Önal

0

İhsan Önal hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

1980 yılının Eylül ayında Adana’da dünyaya gelen başarılı oyuncu İhsan Önal Başak burcudur.

CRAFT Oyunculuk Atölyesi Akademi 35.5 Oyunculuk Atölyesi’nde oyunculuk eğitimi almıştır. 2013 yılının Nisan ayında Akademi 35Buçuk’ta Sahne Sanatları Oyunculuk Eğitimi’ni tamamlamıştır. Mayıs ayında, Beden Dili Atölyesi’ni, 2014 yılının Haziran ayında ise Craft Atölye bünyesinde Kamera Önü Oyunculuğu Atölyesi’ni tamamlamıştır.

Başarılı isim 2010 senesinde Kadınlık Bizde Kalsın, 2011 senesinde Salak Oğlum ve 2012 senesinde Bahar Noktası isimli tiyatro oyunlarında sahne almıştır. 2012 yılında dahil olduğu ilk kısa film ile ekipçe Jüri Özel Ödülü’nü kazanmışlardır.


Günümüze kadar bir çok sinema ve dizide rol alan İhsan Önal ayrıca Makarneks, Vodafone, Şok, Garanti, Darüşşaka, Maret ve Uludağ Limonata Ofix, MetLife ve Beko gibi kurumsal markaların reklam filmlerinde yer aldı. İlk reklam deneyimini 2013 Mayıs ayında Eurobasket 2013 sponsorlarından Beko’nun reklamında yer alarak gerçekleştirmiştir.

2015 yılında Baskın : Karabasan adlı sinema filminde rol aldı. 2016 yılında ise Muhteşem Yüzyıl : Kösem dizisinin oyuncu kadrosuna Süleyman Ağa karakteri ile dahil olmuştur.

2018 senesinde yönetmenliğini Vuslat Saraçoğlu’nun üstlendiği 2018 yapım olan Borç isimli sinema filminde de rol alan Önal en son Jet Sosyete isimli dizide oyunculuk kariyerini sürdürmüştür.

Maalesef boyu, kilosu ve medeni durumu evli mi? bekar mı? gibi soruların cevaplarına henüz ulaşılamamış, araştırılmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz