İhsan Aktaş

İhsan Aktaş Genar Araştırma Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı’dır. 1964 yılında dünyaya gelmiş, aslen Bayburt doğumludur.

İlköğretim ve Ortaokul tahsilini memleketi Bayburt’ta tamamlamış ardından Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olmuştur.

Mezuniyetin ardından yine aynı üniversitede Yüksek Lisans yapmış ve Arel Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde Doktora eğitimini sürdürmektedir.

Genar dışında, İstanbul Kent Konseyi Derneği Genel Sekreteri, Habitat 3 Hazırlık Komite Üyesi, Sürdürülebilir Kentler Konsorsiyumu Üyesi ve Şehir Araştırmaları Merkezi Bilim Kurulu Üyesidir. Daily Sabah Gazetesinde köşe yazıları ile çalışmalarını sürdüren Aktaş ayrıca Şehircilik Sosyoloji ve Siyaset Bilimi dalında makaleler hazırlamış ve yayınlanmıştır.

7 Yorumlar

  1. görüşleri tutarsız ve isabetsiz. 24 Haziranda da aynısı olacak. Yalancının yalanı yanına kar kalmamalı. Tarafsız ve güvenilir insanlara ihtiyaç var.

  2. merhaba İhsan bey

    “”Ötekileştirme” konusunda bir makale hazırlıyorum. Sizin twitter hesabınızda Fuat sezgin hocaya ait “Bilimin %30 unu eski Yunanlılar üretti; Müslümanlar bunu % 80’e yükseltti; modern Batı bilimde öyle bir fırtına estirdi ki, hepsinin üzerine perde çekerek her şeyi kendine mal etti” ifadesini gördüm . Lütfen bunun kaynağını iletirseniz memnun olurum. (ozturk@sakarya.edu.tr) Çalışmalarınızda ve ayrıca TV programlarınızda başarılar dilerim.

    Prof. Dr. İlyas ÖZTÜRK
    SAKARYA ÜNİVERSİTESİ

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz