İdris Kardaş

Bilgi Üniversitesi Küresel Sorunlar Platformu​ eski üyesi İdris Kardaş yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir. Twitter hesabı üzerinden görevine son verildiğini bildiren İdris Kardaş aslen Diyarbakır’lıdır.

Günümüzde A Haber ve Aktüel’de köşe yazarlığı yapan Kardaş İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde çalışmaya başlamış ardından beş sene Bilgi Üniversitesinde koordinatörlük yapmıştır.

Görevine son verilmesinin nedenini ise üniversitenin siyasi görüşlerine ters düşmesi olarak açıklamıştır. Üniversite’deki görevinden sonra İstinye Üniversitesi’nde akademisyen olarak görev yapmaya başlayan Kardaş ara ara Tv programlarında konuk olarak yorumları ile yer almaktadır.

17 Yorumlar

  • YA B U ADAM BOS BOS akp yanlisi konusmalar ve hep baskasinin sözünü kesen bir sygisiz adam bu gece izledim ya bütün gece illada hdp yi imamaogluna yapistirmaya calisiyor istanbulda baarisiz oldugunu idda edyior yaazikya insalar cikar icin yaklakalik yaparmi

 1. Nasıl akademisyen acaba? Akademide geçen 6 yılında sadece lisans diploması almış gibi görünüyor. Akademik unvani nedir acaba? Ne biçim tanıtım bu?

 2. Bir akademisyen olduğunu internetten öğrendim. Ben bir terziyim ve yüksek okul okumuş biri değilim, ancak şuna eminim ki: ben İdris Kardaş’ı bir çay bahçesinde tanısaydım ve kendisiyle yarım gün sohbet etseydim, onun bir akademisyen olduğuna asla inanmazdım hatta onu ilkokul 5 mezunu biri olarak düşünürdüm. Ama internetten baktığıma göre bir akademisyenmiş.

 3. kendisi akademisyen olarak yanlış tanıtılıyor,,akademisyenlik DOKTORA(PhD) ÜNVANIYLA başlayan doç ve prof. kazanımlarıyla devam eden bir süreçtir..

 4. Dün akşam Haberturk tv.de izledim. Tüm muhalefeti HDP ye karşı Tayyip’in arkasından gitmeyi öneriyor.O kadar heyacanlı ki başkalarına söz hakkı tanımıyor.Iktidar yalakasi nasıl Diyarbakır lı anlamadım.

 5. idris kardaş nasıl diyarbakır li anlamış değilim barışa karşı gelip hep iktidar partisine yalakalik yaparak maaşlı akp li gibi hareket ediyor. Barışa hayır diyen kim olursa olsun insan olamaz. Arkadaş bu 40 yildir terörü bitirdik diye diye hep fakirin çocukları ölüyor benim devletim halkim fakirlesiyor .bumudur vatan severlik.yaziktir bizi kimse birbirinizden ayiramaz biz et tırnak bibiyiz.

 6. İdris beyi,tv programlarında izliyorum. son derece realist ve gerçekçi çıkarım da ve önerilerde bulunuyor.Kürt sorununu yakından bilen ve çözüm önerisi getiren ender akademisyenlerden birisi.

 7. Helal olsun İdris kardaşıma konuş abi bu ülkede sanki vergi 2002 yılından önceden verilmiyormuş gibi konuşuyorlar bu kadar yapılan işleri cevapları bu
  görüyoruz İstanbul’u otobüsleri ittirmeye devam …..

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz