İdil Fırat

İdil Fırat hakkında ise merak edilen bir çok soru merak konusu olmuştur. Doğum tarihi, doğum yeri, aslen nereli? babası kimdir? ne zaman evlendi, evleniyor, boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? tüm soruların cevapları.

Doğum yeri, doğum tarihi, aslen nereli?

29 Mart 1988 yılında, Amerika San Francisco’da dünyaya gelmiştir. Cemiyet’in gözde güzellerinden olan İdil Fırat’ın babası ise Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticisi, iş adamı Önder Fırat‘tır. Baba tarafından aslen Malatya’lıdır. Kendisinden küçük iki kardeşi vardır.

Koç Lisesi mezuniyetinin ardından George Washington University’de Uluslararası Politika ve Din çift ana dalı yapmıştır. Konsantrasyon olarak ise Orta Doğu’yu seçmiş, daha sonra Master için Londra’ya yerleşmiştir. Londra’da London School of Economics’te Politik Ekonomi ve Avrupa Birliği üzerine tamamlamış ve kalıcı olarak İstanbul’a dönüş yapmıştır.

İdil Fırat iş hayatı, moda kariyeri;

Dönüşünün ardından inşaat sektöründe faaliyetini sürdüren aile şirketi bünyesinde dedesi ve annesi ile birlikte çalışmaya başlamıştır. Moda ile hobi olarak ilgilenmiş, ardından moda sektöründe profesyonel olarak var olmak için adımlarını atmıştır. En yakın arkadaşı Ezgi Kural ile birlikte kendi markaları olan Glamm Co.’yu kurmuşlardır. Günümüzde ise severek ve hobi olarak başladığı iş hayatını moda dünyasında profesyonel olarak sürdürmektedir.

Ayrıca Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyesi’dir. Sık sık isim benzerliği nedeni ile 1972 doğumlu oyuncu İdil Fırat ile karıştırılmaktadır.

Seyahat etmeyi çok seven güzel isim, genellikle güne bağlı olarak Glamm Co veya ofiste gününü geçirmektedir. İş çıkışında ise arkadaşları ile birlikte kahve keyfinden hoşlanmaktadır. Ayrıca İstanbul’da sahil yürüyüşü yapmak, evde vakit geçirmek, çay içip, film izlemek ve kitap okumak diğer hobileri arasında yer almaktadır. İstanbul’da en sevdiği yer Sarıyer, Yeniköy’dür. En sevdiği mekan ise Yeniköy’de bulunan Emek Mantı’dır. En sevdiği ve vakit ayırmaya çalıştığı hobisi ise 5 yaşından beri çaldığı piyanosudur. Türkiye dışında, İspanya, İngiltere ve Amerika en sevdiği ülkelerdir.

2018 yılında ise ekran severlerin yakından tanıdığı yakışıklı oyuncu Mert Fırat ile İzmir, Alaçatı’da dünya evine girmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz