İbrahim Yumaklı

İbrahim Yumaklı T.C. Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı olarak çalışmalarına devam etmektedir. Hakkında merak edilen biyografi bilgileri, çalışmaları ve kısaca hayatı.

İbrahim Yumaklı Kimdir? Aslen Nereli?

T.C. Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı’dır. 1969 yılında Kastamonu’da dünyaya gelen İbrahim Yumaklı aslen Kastamonu’ludur. Bakırköy İmam Hatip Lisesi ardından, Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından iş hayatına atılmıştır.

İş Hayatı:

1993 senesinde, Marshall Boya AŞ’de İthalat İşlemleri Uzmanı çalışmaya başlamıştır. 2011 senesine kadar Marshall Boya ile bağlı grup şirketlerinin mali gruplarında yöneticilik yapmıştır. 2011 yılında Al Jazeera Türkiye’ye geçmiş yapmış, 2012 ve 2015 yılları arasından Cine6 Tv’de Genel Müdür olarak çalışmıştır.

Ocak – Ekim 2016 tarihleri arasında Anadolu Ajansı Uluslararası Operasyonlar Direktörü olarak görev yapan İbrahim Yumaklı, 2016 yılının Ekim ayında Genel Müdür ve İcracı Yönetim Kurulu Üyesi olarak Gübretaş’ta görev yapmıştır. Gübre Fabrikaları TAŞ (GÜBRETAŞ), 2017’de bir önceki yıla göre yüzde 23’ün üzerinde büyüyerek 3,49 milyar TL konsolide ciroya ulaşmıştır.

7 Nisan 2022 Perşembe Günü yayınlanan Resmi Gazete ile Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı olarak atanan isim olmuştur.
ibrahim yumakli

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz