İbrahim Ufuk Kaynak

İbrahim Ufuk Kaynak Ahsen Tv mikrofonu kendisini uzatılmış ve vermiş olduğu röportaj ile bir andan Türkiye’nin gündemine oturmuştur. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

İbrahim Ufuk Kaynak Kimdir? Nereli?

Ufuk Kaynak arkeolog ve sanat tarihçisi’dir. 1960 senesinde Ordu’da dünyaya gelmiştir. Baba tarafından aslen Trabzon Akçaabat, anne tarafından ise aslen Ordu’ludur. Annesinin memleketi Ordu’da doğmuş İlkokul, Ortaokul ve Lise tahsilini Ordu’da tamamlamıştır.

Hacettepe Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü mezunudur. Esasında Üniversitenin Ekonomi bölümüne girmek istemiş ancak yanlış işaretleme sonucu Arkeoloji Bölümü’nü kazanmıştır. Daha sonra bu bölümü de çok seven Ufuk Kaynak özellikle de tarihe olan merakı ile büyük ilgi uyandırmıştır.

Üniversite 2. sınıfta iken İngiltere’ye gitmeye karar vermiş ve otostop ile İngiltere Londra’ya gitmiştir. Orada çalışmış, daha sonra Avustralya’da eğitimine devam etmiştir. Ayrıca Avustralya’da evlenmiştir. İki kızı vardır. Kızlarıda üniversite eğitimlerinin ardından çalışma hayatlarını Türkiye’de sürdürmeye karar vermişlerdir.

60’ın üzerinde ülkeyi gezen İbrahim Ufuk Kaynak çeşitli meslek dallarında çalışmış, araştırmalar yapmıştır. Türk Tarihi Osmanlı ve Selçuklu Tarihi üzerine çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Vermiş olduğu röportajın ardından Ulusal v Tv24 (Esra Elönü) ile canlı yayınlara katılmıştır.

Resmi instagram hesabını @ibrahimufukkaynak kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Her geçen gün takipçi sayısı katlanarak artmaya devam etmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz