İbrahim Semiz

İbrahim Semiz 1970 yılında dünyaya gelmiştir. İlköğretim eğitimini Bafra Gaziosmanpaşa İlkokulunda, Ortaokul ve Liseyi ise Bafra İmam Hatip Lisesi’nde okumuştur.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu İbrahim Semiz Samsun Alaçam doğumludur.

Avukatlık stajının ardından 1993 senesinde Samsun Bafra’da serbest avukat olarak iş hayatına atılmış, 22 seneden fazla Bafra’da avukat olarak çalışmıştır. Ayrıca Samsun 19 Mayıs Üniversitesi, Bafra Meslek Yüksek Okulu’nda Ticaret Hukuku Dersi, Bafra İmam Hatip Lisesinde Felsefe, sosyoloji ve mantık dersi, Bafra Lisesinde ise hukuk dersleri vermiştir. Samsun Baro yönetimindede bulunmaktadır, üniversite döneminde siyaset hayatına Refah Partisi ile adım atmıştır.

Ardından Refah Partisi İlçe Teşkilat Başkan Yardımcılığı, 1999 ve 2001 yılları arasında Fazilet Partisi Bafra İlçe Başkanlığı yapmış ardından Adalet ve Kalkınma Partisi Bafra İlçe Teşkilatının Kurucuları arasında yer almıştır. Beş sene AK Parti İlçe Başkanlığı Yapmıştır. Avukat, siyasetçi İbrahim Semiz evlidir ve bu evliliğinden iki evladı vardır. İyi derecede Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz