İbrahim Sadri

İbrahim Sadri sunucu, tiyatrocu, şair ve televizyoncu’dur. Özellikle son dönemlerde TRT Müzik kanalında Kırık Kalpler Kulübü isimli programda seslendirdiği şiirler ile gönüllerde taht kurmuş isimdir.

İstanbul doğumlu İbrahim Sadi baba tarafından aslen Erzincan Kemah Yücebelen nüfusuna kayıtlıdır.

İlköğretim ve Ortaöğretim eğitimini İstanbul Kasımpaşa’da tamamlamış ardından, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuştur. 7 sene yine bu dönemde tiyatro ile ilgilenmiş, bir çok gazete ve dergi bünyesinde yazılar ve şiirleri yayınlamıştır. Televizyon sunuculuğu ile birlikte radyo sunucusu olarak çalışmalarını sürdürmekte, şiir kitaplarının yanı sıra şiir ve tiyatro kasetleride bulunmaktadır.

Bugüne kadar Memleket Havaları, Adamı Gibi, Paramız Yoksa da Haysiyetimiz Var ve Aşk 29 Harftir isimli kitaplara imzasını atmıştır. Sunduğu programlar ise Eşref Saati, İbrahim Efendi Konağı, Ve İ. S, Aşağı Yukarı İbrahim Sadri, Adam Gibi İbrahim Sadri, Bingo Shoş, Kırık Kalpler Kulübü, Televizyon Milleti, Miras ve İbrahim Sadri Masası’dır.

Albümleri ise Hüzün Şiirleri, Ben Aşkı Satın Aldım, Eylül Yağmuru, Adam Gibi, Öylesine Sevmiştim, Bir Adın Kalmalı, Birşey Söyle, Ben Sana Mecburum, Bırakıp Gittiğin Kadarız, Sensiz Yarım, Sebebi Sen – Kırmızı Araba, İstasyon Şefi Eliyle, Bugün Pazar, Mehmet Akif Ersoy Şiirleri, Yad, Aldırma Reis, Gideceksen Her Şeyinle Git.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz