İbrahim Haskoloğlu

İbrahim Haskoloğlu yaptığı röportaj ve sunduğu programlar ile dikkat çekmiştir. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

İbrahim Haskoloğlu Kimdir?

İbrahim Haskoloğlu gazeteci, sunucu, köşe yazarı. Bahçeşehir Üniversitesi Radyo – Sinema ve Televizyon Bölümü mezunudur. Eğitim hayatı döneminde bir çok ünlü isim ile yaptığı röportajlar ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Yaşantısını günümüzde İstanbul’da sürdüren Haskoloğlu, herhangi bir kuruma bağlı olmadan serbest gazeteci kimliği ile çalışmalarını sürdürmektedir.

İbrahim Haskoloğlu Nereli?

İbrahim Haskoloğlu Malatya’lıdır. Aslen baba tarafından Malatya nüfusuna kayıtlı olduğu belirtilmektedir.

Resmi instagram hesabı @ibrahimhaskologlu resmi twitter hesabı @haskologlu ‘dur. Ayrıca twich üzerinden de yayın açmaktadır. Twitch yayınına Kemal Kılıçdaroğlu, Prof. Dr. Ümit Özdağ gibi isimleri de konuk olarak ağırlamıştır.

Ayrıca youtube video kanalında da paylaşımlarını sürdürmektedir. Youtube video kanalında genellikle Dış politika ve ülkedeki önemli olayları aktarmaktadır.

İbrahim Haskoloğlu Kaç Yaşında?

İbrahim Haskoloğlu 27 yaşındadır. Doğum tarihi 1996, doğum yeri Malatya.

Resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı son paylaşımlardan bazıları.

Cumhur İttifakı’na katılan Hüda Par’ın Dış Politika Programı.
Yeniden Refa Partisi’nin AK Parti’nin Cumhur İttifakına katılım şartları.

2022 yılında Aleyna Tilki’ye attığı twitte büyük beğeni toplamıştır. Attığı mesaj ise şu şekildedir.

“Senin mesleğindeki yaşça büyüklerinin senden nefret etme sebebi zaten onların yapamadığını yapman. Birçok ülkede gazeteci arkadaşım var senin şarkılarını biliyor, başarı budur bence. Dinozorları önemseme.”

Bir dönem Karadeniz’li Trabzonlular ile de gerginlik yaşamıştır. Bir mesajında Çernobil konusu ile ilgili şu mesajı paylaşmıştır.

“Ebabil hareketinin trolleri benim yayınımdan kesit alıp, insanlara Trabzon insanına “Çernobil artığı” dediğimi uyduruyor.

Ben ‘Çernobil artığı’ isimli kişiyi okudum, hakaret ve tehdit edenlere bunu söyledim.

Yayının tamamında da bunu söylüyorum. Sözlerim gayet açıktır.”

Geçmiş dönemlerde başarılı sunucu Fatih Portakal tarafından da İbrahim Haskoloğlu’nun gözaltına alındığı iddia edilmişti.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz