İbrahim Emin Ege

İbrahim Emin Ege hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? aslen nereli? kaç yaşında? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1984 yılının Eylül ayında aslen Diyarbakır’da dünyaya gelen İbrahim Emin Ege, Başak burcudur. İlköğretim eğitimini, Ortaokul ve Lise eğitimini Antalya’da tamamlamış ardından 2006 senesinde Akdeniz Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur.

2001 ve 2008 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Yaratıcı Sanatlar Topluluğu bünyesinde diksiyon ve oyunculuk eğitimi almıştır. Yine bu topluluk bünyesinde Salak Oğlum, Sizin Memlekette Eşek Yok Mu?, Sevgili Doktor, Bir Şehnaz Oyun, Soyut Padişah, Kanlı Nigar ve Kadı adlı oyunlarda sahne almıştır. 2016 ‘da Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde ileri düzey oyunculuk eğitimi ve hitabet dersleri almıştır.

2016 senesinden beri Ferah Tiyatrosu’nda sahne alan başarılı oyuncu, 2017’den beri de Performans İstanbul Tiyatrosu’nda sahne almaktadır. İspanyol Yllana Theatre ile Performans İstanbul ortak yapımı olan Brokers oyununda Joseph Michael O’Curneen’in yönetmen yardımcılığını üstlenmiştir. İleri derecede İngilizce ve orta derecede İspanyolca bilmektedir.

Sinema filmleri;

2011 – Dört Sıvı : Kan (Ege)
2016 – Babamın Kanatları
2017 – Recep İvedik 5
2017 – Sen Kiminle Dans Ediyorsun?

Ayrıca 2016 yılında Filinta “Bin Yılın Şafağında” isimli dizide rol almış, 2011 yapım Dört Sıvı Kan sinema filminin senaryo ekibinde yer almıştır.

Rüzgar Oyunculuk ve Menajerlik Prodüksiyon’a bağlı olarak oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz