Hüsnü Özyeğin

0

01 Ocak 1944 senesinde dünyaya gelen Hüsnü Özyeğin 1989 senesinden itibaren Fiba Holding A.Ş Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Özyeğin Vakfı Yönetim Kurulu Başkanıdır. Ayrıca Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı, Hisar Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, Anne Çocuk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, Harvard İşletme Fakültesi Dekan Danışma Kurulu Üyesi ve Harvard İşletme Fakültesi Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nün sahibidir.

Hüsnü Özyeğin İzmir’de doğmuş aslen İzmir’lidir.

Çocukluk yıllarında dedesinin iş yerinde iş hayatına atılmıştır. Annesi ev hanımı, babası ise Doktor olarak çalışmıştır. Lise eğitimini Robert Koleji’nde tamamlamış ardından Amerika Oregon Eyalet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Bölümü’nden mezun olmuştur. Harvard Üniversitesinde ise Yüksek Lisans yapmıştır.

Amerikaya giderken cebinde sadece 100 doları olduğunu bu nedenle eğitimini ve geçimini sürdürebilmek için bir balıkçı lokantasında komi olarak çalışmaya başlamıştır.

O zorlu günlerin ardından şimdi dünyanın en zengin iş adamları listesinde yer alan Hüsnü Özyeğin Ayşen Özyeğin ile evlidir ve bu evliliğinden Ayşecan ve Murat isimlerinde iki evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz