Hüseyin Çalık

0

Hüseyin Çalık hakkında merak edilen sorun yanıtları. Kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, albümleri, müzik kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografisi.

Hüseyin Çalık 1988 yılında Erzurum’da dünyaya geldi. Eğitimine Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde devam etmiştir. Şarkıcılığın yanı sıra söz yazarı ve bestecidir. Müzik hayatına çok ilginç bir şekilde giriş yapan sanatçı kendini “müzik benim için çok kıymetli 2018 yılında nikah masasında terk edildikten sonra kendimi müziğe ve şarkılarıma adadım ” şeklinde belirtmiştir. Daha sonra şarkı sözü ve beste yapmaya başlamıştır. Bestelerinden bazıları ” Aşk Rengini Gözlerinden Almış ” “Issız Yüreğim” “Antalyaspor Marşı” dır. İlk çıkışını da “Aşk Rengini Gözlerinden Almış” şarkısıyla yapmış ve çok beğenilmiştir.

Daha sonra 2019 yılında yüksek bir dinleyiciye ulaşan Fatih Bulut‘un “Çok Sevdim Yalan Oldu” şarkısının düzenlemesini yapmıştır, klibinin yönetmenliğini ise Taşkın Ceyhan üstlenmiştir. Genç şarkıcı bekar olup sevenleri ile yeni konser ve projelerle buluşmaya devam ediyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz