Hülya Hökenek

3

Hülya Hökenek Habertürk Tv ekranlarının sevilen isimleri arasında yer almaktadır. Hakkında merak edilen detaylı biyografi bilgileri. Kimdir? eğitim ve iş hayatı, aile hayatı ve daha bir çok sorunun cevabı.

Aile Hayatı;

12 Eylül mağduru bir babanını evladı olarak dünyaya gelmiştir. Büyük bir aileye mensup olan Hülya Hökenek bolca kuzene sahiptir. Bu açıdan çok şanslı olduğunu dile getirmiştir. Abisi Kalp cerrahı olan Hülya Hökenek tıbba’da oldukça meraklıdır. Ara sıra ameliyat ekibi ile kalp operasyonlarına girmekte ve o havayı solumaktadır. Aslen baba tarafından Şırnak Cizre’lidir, ve 1978 yılında Cizre’de doğmuştur.

Bilardo ve Satranç’ta oldukça iddialı bir isimdir.

Hasan Saltık’ın yakın dostu olması sebebi ile müzik bilgisininde gelişmesinde onun rolü olduğunu aktarmıştır.

Hülya Hökenek İş Hayatı;

Akademi İstanbul’da RTS bölümünde okumuştur. Radyo Televizyon Sinema son sınıfta iken Fatih Altaylı ile tanışmıştır. Son sınıfta ise Fatih Altaylı’dan iş teklifi almıştır. Altaylı’nın kendisine çok konuşuyorsun, gel benim yanımda konuş bakalım dediğini bir röportajında belirtmiştir.

Uzun süre özel dosya haberciliği yapan Hülya Hökenek, sık sık Güneydoğuya gidip gelmiş özel röportajlar yapmıştır. Abdullah Öcalan’ın yakalanmadan önce son röportajını Altaylı gerçekleştirmiş, oda onunda birlikte Beyrut’a gitmiştir. Ardından Erbil’de Mesut Barzani ile de röportaj yapmıştır.

Kanal D’nin ardından BRT’de özel dosya haberciliği biriminde çalışmıştır. Kanal kapanınca Londra’ya gitmiş ve 3 seneye yakın Londra’da kalmış, Dil eğitimi ve London Institute’de Fast Track Journalism okumuştur. Londra’dan döndükten sonra Kanal 7’de çalışmaya başlamış ardından Kanal Türk Ana Haber Bülteni’ni sunmuştur. Sonrasında ise TRT Habere geçiş yapmıştır.

12 Eylül mağduru bir babanını evladı olarak dünyaya gelen Hülya Hökenek aslen Şırnak Cizre’lidir. Radyo Televizyon son sınıfta okurken Fatih Altaylı ile tanıştığını ve iş teklifi aldığını belirten Hülya Hökenek daha sonra Kanal D’de stajer muhabir olarak iş hayatına atılmıştır. Teke Tek programında muhabirlik yapmış, uzun süre özel dosya haberciliği yapmıştır.

Uzun seneler TRT Haber’de çalışmış ardından en son Habertük Tv ile anlaşmıştır.

Hülya Hökenek’in doğum tarihi, burcu, boyu ve kilosu gibi bilgilerine maalesef ulaşılamamıştır. Kariyeri boyunca, muhabir, sunucu, yazar ve gazetecilik meslekleri ile sevilen isimler arasında yer almıştır.

Günümüzde Habertürk Gündem isimli programı hazırlayıp sunmaktadır.

3 Yorumlar

  1. Abdullah Öcalan’ın yakalanmadan önceki son röportajını fatih Altaylı yapmış, hülya hokenek de onla birlikte gitmiştir diyosunuz. Bunun gerçeği yansıtması imkansız. Çünkü hülya hokenek 88 doğumlu, Abdullah Öcalan 99 yılında yakalandı. Hülya Hökenek o zaman 10-11 yaşlarındaydı yani. Doğru bilgiler veriniz lütfen..!!

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz