Hugh Jackman

Dünyaca ünlü oyuncu Hugh Jackman 1968 yılında Avustralya’da dünyaya gelmiştir. Özellikle X-Men ve Van Helsing serilerinin kahramanı olarak tanınan Hugh Jackman ayrıca X-Men Kıyamet isimli filmde oyunculuğun yanı sıra yapımcı olarakta görev almıştır.

Bir çok müzikal yapımdada yer alan Hugh Jackman şöhret basamaklarını süper kahramanları ve tarihsel kişileri canlandırdığı yapımlar ile tırmanmıştır.

1996 yılında aktrist Deborra-lee Furness ile evlenmiş bu evliliğinden Oscar Maximilian Jackman ve Ava Eliot Jackman isimlerinde iki çocuğu vardır.

Babasının kendisine her zaman sen Türk’sün, Türk sayılırsın dediğini aktarmıştır. İstanbul ile geçmişten büyükbabasından dolayı bağlantısı olduğunu, büyükbabasının, İstanbul’da yaşadığını ve Sakız Adasında doğduğunu, İstanbul’da bir bankada çalıştığını belirtmiştir. Belkide bu nedenle Türk kahvesini çok sevdiğini açıklamıştır. Sabahları bir fincan Türk kahvesi içmek kadar kendisini mutlu eden hiç bir şeyin olmadığını bir röportaj’ında dile getirmiştir.

Hugh Jackman ayrıca Osmanlı ve Atatürk ile bir çok kitap okuduğunu aktarmıştır. 2018 yılında ise TRT 1 ekranlarında yayınlanması planlanan Selanik 1920 Destanı isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer aldığı açıklanmıştır. Dizide Otto Liman Von Sanders karakterini canlandıracaktır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz