Hugh Grant

Dünya sinemasının usta aktörlerinden Hugh Grant 1960 yılında İngiltere Londra’da dünyaya gelmiştir. Başak burcudur. İngiliz asıllıdır ve İngilizler kendisi için ideal fizikli erkek tanımlaması yapmıştır. Oynadığı filmlerde genel olarak orta sınıfın üstündeki ingiliz karakterleri canlandırmıştır.

Oyunculuğun yanı sıra yapımcı kimliği ilede tanınan Hugh Grant Simian Films isimli yapımcılık şirketinin sahibidir.

Laytmer Upper School’dan sonra Oxford Üniversitesi’nde eğitim alan Hugh Grant bu dönemde bir öğrenci kulübüne üye olmuştur. Gençlik yıllarında hem aktörlük, hemde rugby, kriket ve futbol sporları ile uğraşmıştır.

İlk sinema oyunculuk deneyimini 22 yaşandı iken 1982 yapım Privileged isimli film ile gerçekleştiren Hugh Grant daha sonra bir çok sinema filminde rol almıştır. Ancak asıl çıkışını 1994 yılında Four Weddings and A Funeral adlı film ile gerçekleştirmiştir.

Oyunculuk kariyeri boyunca Venedik Film Festivali, Chicago Film Critics Association, Golden Globa ve BAFTA ile en iyi aktör, en çok ümit veren aktör gibi bir çok ödülün sahibi olmuştur.

Orange 2001 Film Araştırmasında en iyi İngiliz aktörler listesinde 4. sırada gösterilmiş, 1995 yılında Empire Dergisi tarafından Film Tarihinin en seksi 100 starı içinde 43. olarak yer almıştır. Kendisinden küçük James isminde bir kardeşi vardır. Kardeşide yaşantısını New York’ta sürdürmektedir.

1987 yılından 2000 yılına kadar yine dünyaca ünlü yıldız oyuncu Elizabeth Hurley ile birliktelik yaşamıştır. Ayrıldıktan sonra Jemima Khan ile görüntülenmiş, daha sonra 2011 yılında bir Çin restoranında çalışmakta olan Tinglan Hong ile beraberliğinden Tabitha isminde bir kızı olmuştur. 2012 yılında İsveçli televizyoncu Anna Eberstein’den John Mungo isminde bir oğlu olmuştur. Daha sonra Tinglan Hong’a dönmüş Felix isminde bir çocuğu, ilişkisinin bitiminde tekrar geri döndüğü İsveçli televizyoncu Eberstein’den bir çocuğu daha olmuştur.

Hugh Grant’ın bu birlikteliklerinden toplam 4 çocuğu vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz