Hivda Zizan Alp

Hivda Zizan Alp Sefirin Kızı dizisi ile büyük bir çıkış yakalamıştır. Ardından rol aldığı başarılı projeler ile kariyer basamaklarını hızla tırmanan güzel oyuncu hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografisi.

Hivda Zizan Alp Kimdir?

Hivda Zizan Alp tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu.

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü mezunudur. Ardından Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümü’nden de başarı ile mezun olmuştur.

Çocukluğundan bu yana ailesi onu ve kardeşini sanatla iç içe yetiştirmiştir. Annesi ve kız kardeşi uzun senelerdir resim yapmakta, ayrıca kardeşinin şan eğitimi vardır. Babası Mühendis olsada bağlama da çalarak müzik ile ilgilidir.

Hivda Zizan Alp Nereli?

Hivda Zizan Alp doğma büyüme aslen İstanbul’ludur. Babası Mühendis, annesi ise Öğretmen’dir. Sık sık aslen nereli? memleketi babası nereli kürt mü? gibi sorular sorulmakta ancak tam il olarak bilinmemekle birlikte bazı kaynaklarda aslen Doğu kökenli Arap olduğu belirtilmektedir. Kendisinden küçük bir kız kardeşi vardır.
Hivda Zizan Alp2 jpg

Hivda İsminin Anlamı:

İsmini annesi Diyarbakır’da öğretmenlik yaptığı dönemde bir velisinden öğrenmiştir. O veli bir gün kızın olursa bu ismi koymalısın, söz ver demiş. Babası ve anneside bu ismi sevince Hivda ismini koymaya karar vermişler. Hivda isminin anlamı Kürtçe’de Ay’dan gelen Ay doğdu anlamlarını taşımaktadır.

Hivda Zizan Alp Boyu, Kaç Yaşında:

Hivda Zizan Alp
Güzel oyuncu Hivda Zizan Alp 29 yaşında ve 1.63 boyundadır. Kilosu 48, burcu akrep, göz rengi kahverengi, saç rengi ise siyah’tır.

Resmi instagram hesabını @hivdazizanalp olarak kullanmaktadır. Sevgilisi kim? diye merak edilmekte ancak bu konu hakkında medyada herhangi bir bilgi mevcut değildir.

Rol aldığı diziler ile dikkatleri üzerine çeken başarılı oyuncular arasında yer almaktadır. Televizyon ekran deneyimini ilk olarak reklam filmleri ile gerçekleştirmiştir. İlerleyen süreçte ise diziler ile adından söz ettirmeye devam etmiştir. İlk dizi oyunculuk deneyimini ise Kaçak isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra Letgo, Turkcell Anneler Günü ve Klorane gibi markaların reklam filmlerinde yer almıştır.

2014 yılında 5. Frans, 2016 yılında ise Balat Monologlar Müzesi adlı tiyatro oyunlarında sahne almıştır.

Hivda Zizan Alp Oynadığı Diziler, Filmler:

Hivda Zizan Alp en son Kendi Düşen Ağlamaz isimli dizide Serap karakterini canlandırmıştır.

İlk dizisi Kaçak olmuş, daha sonra bir çok başarılı dizinin projesinde oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Büyük çıkışı ise Sefirin Kızı Elvan karakteri ile gerçekleşmiştir. Dizi de Neslihan Atagül, Engin Akyürek ve Tuba Büyüküstün gibi isimler de rol almıştır. Geçmişte rol aldığı Yeşil Deniz isimli dizinin 12 bölümlük ücretini tahsil edemediği gerekçesi ile Film Şirketi’ne dava açmış ve bu olay medyaya yansımıştır. Merak edenler için oynadığı diziler;

Kendi Düşen Ağlamaz (Serap)
Camdaki Kız (Hayri’nin eşi Türkan)
Rüyanda Görürsün (Dijital Film – 2022)
Terzi (Dijital Dizi – 2022)
Sana Söz (2021)
Sefirin Kızı (Elvan Efeoğlu) 2019 /2020
Fi (Ada) 2017/2018
Yeşil Deniz (Arife) 2016
Mordkommision İstanbul 2015
Kaçak (Kaçak)

Ayrıca 2017 senesinde Balat Monologlar Müzesi, 2012- Küskün Müzikal / Orkestra Şefi- Kemancı ve 2014 senesinde 5. Frank / Guillaume tiyatro oyunlarında sahne almıştır. Boş zamanlarında kitap okumak ve film izlemekten büyük keyif almaktadır. Spor yapmayı hiç bir zaman ihmal etmediğini dile getirmiştir. Dark dizisi fanı olan güzel oyuncu ayrıca, ‘After Life’, ‘Better Call Saul’ ve ‘Avatar: The Last Air Bender‘ gibi yapımları da büyük beğeni ile takip etmiştir.
Hivda Zizan Alp1 jpg
Doğada vakit geçirmekten hoşlanmakta, ayrıca hayvanları çok sevmektedir. Sakin, duygusal, sorumluluk sahibi ve melankolik bir yapıya sahiptir. Kendisine bir işin gözü kapalı bir şekilde emanet edilebileceğini dile getirmiştir. Vermiş olduğu bir röportaj da bulunmuş olduğu bir ortamın en popüleri değil, en komiği olmayı öğrendiğini sözlerine eklemiştir. Geçmiş yıllarda ciddi anlamda, sarsıntılı bir bisiklet kazası geçirmiştir. Geçirdiği bu bisiklet kazası yüzünde defarmasyonlara neden olmuştur. Kaza hayatının en büyük kırılmalarından birisi olmuştur.

Tam bir puzzle hastası olduğunu, genelde sete gitmeden beş dakika önce bile puzzle yaptığını dile getirmiştir. Hayattaki en büyük eleştirmeni ise annesi’dir.

Oyunculuğun yanı sıra müzisyen kimliği ile de tanınan Hivda Zizan Alp, çok iyi keman ve çello çalmaktadır. 2015 yılındaki genel seçim döneminde HDP’nin seçim şarkısı ve sloganı ile de medyada adından söz ettirmiştir.

Twitter ve İnstagram Hesabı:

Hayran kitlesi her geçen gün daha da artan güzel oyuncunun resmi sosyal medya hesapları da takip edilmektedir. Takip etmeyen için sosyal medya hesapları ise şu şekildedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz