Hivda Zizan Alp

0

Hivda Zizan Alp Kimdir? Nereli?

1993 yılının Kasım ayında dünyaya gelen güzel oyuncu İstanbul doğumludur. Bababsı Mühendis, annesi ise Öğretmen’dir. Tam il olarak bilinmemekle birlikte aslen Doğuludur. Kendisinden küçük bir kız kardeşi vardır. Hivda isminin anlamı ise Ay’dan gelen demektid.

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü mezunudur. Ardından Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümü’nden de başarı ile mezun olmuştur. Rol aldığı diziler ile dikkatleri üzerine çeken başarılı oyuncular arasında yer almaktadır. Televizyon ekran deneyimini ilk olarak reklam filmleri ile gerçekleştirmiştir. İlerleyen süreçte ise diziler ile adından söz ettirmeye devam etmiştir. Hivda Zizan Alp Letgo, Turkcell Anneler Günü ve Klorane gibi markaların reklam filmlerinde yer almıştır.

2014 yılında 5. Frans, 2016 yılında ise Balat Monologlar Müzesi adlı tiyatro oyunlarında sahne almıştır. Geçmiş yıllarda rol aldığı Yeşil Deniz isimli dizinin 12 bölümlük ücretini tahsil edemediği gerekçesi ile Film Şirketi’ne dava açmış ve bu olay medyaya yansımıştır.

Hivda Zizan Alp Boyu, Kaç Yaşında?

Akrep burcu olan başarılı oyuncunun boyu 1.63 cm, kilosu ise 48’dir. 2021 yılı itibariyle 27 yaşındadır. Tam bir puzzle hastası olduğunu, genelde sete gitmeden beş dakika önce bile puzzle yaptığını dile getirmiştir. Hayattaki en büyük eleştirmeni ise annesi’dir.

Bugüne kadar Yeşil Deniz ve Fi ve Star Tv ekranlarında yayınlanan Sefirin Kızı isimli diziler de rol almıştır. Sefirin Kızı isimli dizi de Elvan Efeoğlu karakterini canlandırmıştır. Dizide Tuba Büyüküstün, Neslihan Atagül, Engin Akyürek ve Uraz Kaygılaroğlu gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

Oyunculuğun yanı sıra müzisyen kimliği ile de tanınan Hivda Zizan Alp, çok iyi keman ve çello çalmaktadır. 2015 yılındaki genel seçim döneminde HDP’nin seçim şarkısı ve sloganı ile de medyada adından söz ettirmiştir. Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan başarılı oyuncu’nun günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 447bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz