Hiro Hami

Hiro Hami hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında? kaçıncı sınıfa gidiyor? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Suriye asıllı minik oyuncu Hiro Hami ülkesindeki savaş nedeni ile ailesi ile birlikte Türkiye’ye göç etmiştir. Ülkemizde eğitim hayatını sürdürmekte, 3. sınıfa gitmektedir. Derslerdeki başarısının yanı sıra okulda öğretmenleri tarafından taklit ve oyunculuk yeteneği keşfedilmiştir.

İlerleyen süreçte yönetmen ve yapımcılarında dikkatini çekmiş ve 10 Ocak’ta vizyona giren Sıfır Bir isimli sinema filminin oyuncu kadrosuna dahil edilmiştir. Bu proje ile birlikte ilk kez oyunculuk ve kamera karşısında deneyim yaşayan minik oyuncu, yüzlerce çocuk arasından seçilerek filmin oyuncu kadrosuna katılmayı başarmıştır. Filmde Melek isimli bir kız çocuğunu canlandırmıştır.

Özellikle drama derslerinde bir hayli başarılı olduğu belirtilen Hiro, filmde başrol oynamıştır. Filmde ayrıca Savaş Satış, Onur Akbay, Cengizhan Yurdutek, Burak Akyüz, Mehmet Elmas, Hakan Aydın ve Salih İnci gibi isimler rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz