HiraiZerdüş

HiraiZerdüş hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? aslen nereli? doğum tarihi, gerçek adı ve burcu nedir? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1983 yılının Ekim ayında dünyaya gelen HiraiZerdüş mahlası ile tanınan şair, yazar, şarkıcı ve besteci Hakan Bozdağ aslen Artvin, Şavşat’lıdır. Şavşat’ta doğduğu belirtilen başarılı ismin çocukluk yılları ise, Artvin Arhavi’de geçmiştir.

3 yıl kadar İran’da Fars Eyaleti yönetiminde bulunan şehir Şiraz ve Suriye’nin Başkenti Şam (Dimaşk) ‘da Fen ilmi görmüştür. Orada kendisine kutsal iyiliğe giden yol karanlıktan geçer anlamını taşıyan Hiraizerdüş uygun görmüş ve kullanmaya başlamıştır.

İbranice, Farsça, Kürtçe ve bunlara bağlı türeyen lehçelerde eserler yazan HiraiZerdüş, zaman zaman da okumaktadır, ilk kitabınnı Elya ismi ile çıkarmış ve okurseverlerle buluşturmuştur.

Karina Yayınevi’nden çıkan Elya isimli kitabın açıklaması;

İnsan ruhunun sarsıcı duyarlılığını, sarsıcı cümlelerle kağıda döküyor HiraiZerdüş. Elya, aşkın insanı hem var edip hem yok edişine dair çarpıcı bir ilk roman…

“Bu kente yağmasın yağmur, sevgili. Cadde, sokak ıslak zaten. Ve zahmet edip esmesin rüzgar. Uğultusu kulaklarımda gidişinin, dal kıpırdamazken, Söyle de sussun herkes, Ölmeye ihtiyacım var azıcık…”

Maalesef hakkında medeni durumu, eğitimi, günümüzde ki yaşantısı gibi merak edilen sorular hakkında daha detaylı bilgilere ulaşılamamıştır. Sayfa en kısa sürede tekrar güncellenecektir.

Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 112bin civarındadır. Youtube kanalında ise 306 B civarında abone sayısına sahiptir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz