Hilmi Demir

Prof. Dr. Hilmi Demir 1969 yılında dünyaya gelmiştir. İlköğretim ve Ortaokul tahsilini memleketi Tokat Reşadiye’de tamamlamış ardından 1993 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olmuştur.

Mezuniyetin ardından 1994 senesinde Çorum İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Kelam Bilim dalında araştırma görevlisi olarak çalışma hayatına başlamıştır.

Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisans yapmış, 2001 yılında Doktorasını tamamlamış, 2002 yılında ise Çorum Üniversitesine Yardımcı Doçent olarak atanmıştır.

2002 ve 2003 Eğitim Öğretim Yılında Kırgızistan’da Osh State University’de misafir öğretim üyeliği ve Felsefe Din Bilimleri Bölüm Başkanlığı görevlerini gerçekleştirdi. 2004 senesinden bu yana Çorum Türk Ocakları Derneği Başkanlığı görevini sürdürmektedir. 2014 senesinde ise Profesör ünvanını alan Demir’in bugüne kadar Ulusal Dergilerde yayımlanmış makaleleri ve Uluslarası sempozyumlarda sunulmuş bir çok bildirileri mevcuttur.

Hilmi Demir çalışma alanları İlmi Kelam, Matüridilik, Terör, İslami hareketler, Selefilik, Radikalizm ve Dini Farklılaşma…

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz