Heidi Klum

1973 doğumlu dünyaca ünlü top model Heidi Klum ayrıca şarkıcı, yapımcı, sunucu, oyuncu ve moda tasarımcısı olarak Medya hayatını sürdürmektedir.

Almanya Bergishch Gladbach’da dünyaya gelmiştir. Babası bir kozmetik firmasında çalışmakta olan Gunther Klum, annesi ise Kuaförlük yapan Erna’dır. Bir arkadaşı Heidi Klum 18 yaşında iken magazin kuponu doldurması için kendisine baskı yapmış ve bir anda Model 92 yarışmacıları arasına dahil olmuştur. Aynı sene okuldan mezun olmuş ve okulunda bitmesiyle Almanya ile birlikte bir çok ülkede model olarak podyumlarda yer almıştır.

Sonrasında yaşantısını Amerika’da sürdürmeye karar vermiştir. İlk etapta Miami ve Florida eyaletlerinde yaşamını sürdürmüş ancak beklediği ilgi ve alakayı burada bulamamıştır. Newyork’a yerleşince ise tüm hayatı bir anda değişmiştir. 1998 senesinde Sports Illustrated isimli derginin bikini sayısında kapak kızı olmuş ve akabinde dünyanın en ünlü iç giyim markalarından olan Victoria’s Secret ile anlaşma imzalamıştır.

Kısa sürede ise tüm dünyanın tanıdığı bir yüz olmuş ve dizi, sinema ve reklamların vazgeçilmezleri arasına ismini yazdırmıştır. Özellikle How I Met Your mother, Spin City, Sex and the City: The Movie, Blow Dry, Yes, Dear, Ella Enchanted ve The Life and Death of Peter Sellers gibi projeler ile ününe ün katmıştır.

1997 yılında Ric Pipino ile evlenmiş 2002 yılında boşanmıştır. Ardından 2005 yılında Seal ile evlenen Heidi Klum’un bu evliliğide 2014 yılında son bulmuştur. Heidi Klum’un Helene Boshoven Samuel ve Lou Sulola Samuel isimlerinde iki kızı, Johan Riley Fyodor Taiwo Samuel ve Henry Günther Ademola Dashtu Samuel isimlerinde iki oğlu vardır. Çocuklarının babası ikinci evliliğini yaptığı Soul şarkıcısı ve Söz Yazarı Seal’dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz