Hazal Aracı

Hazal Aracı son dönemde rol aldığı başarılı yapımlar ile dikkat çekmiştir. Güzel isim hakkında merak edilenler, oyunculuk kariyeri, biyografi ve hayatı.

Hazal Aracı Kimdir?

Hazal Aracı oyuncu, tiyatrocu, opera sanatçısı, makine mühendisi. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde eğitim dönemindeyken, 2012’de Erasmus ile Estonya’ya gitmiştir. ortaokul zamanlarında gitar kursuna gittiği için hayatının her döneminde müzik ile iç içe olmuştur. O süre içinde Opera ile ilgilenmeye başlayan Aracı, eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Opera Oyunculuğu bölümü ile tamamlamıştır.
hazal araci1 jpg
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sahne Sanatları Opera Bölümü’nde Evren Ekşi, Yekta Kara, Fügen Yiğitgil gibi değerli sanatçılar’dan eğitim almıştır.

Çeşitli rock müzik grupları ile sahne deneyimleri olmuştur, Üniversitedeki 3. senesinde Erasmus programı ile Estonya’ya gitmesi, orada kalacağı süreç boyunca mühendislik akademisinin yurdu tadilatta olduğundan dolayı müzik akademisinin yurdunda kalması hayatının dönüm noktalarından olmuştur.

Hazal Aracı Nereli?

Hazal Aracı aslen Eskişehir doğumludur.

Hazal Aracı Kaç Yaşında?

Hazal Aracı 32 yaşındadır. Doğum tarihi 1991, doğum yeri Eskişehir.
hazal araci6 jpg

Hazal Aracı Boyu, Kilosu

Hazal Aracı 1.72 boyunda ve 58 kilodur.

Hazal Aracı Oynadığı Diziler

Hazal Aracı Yalı Çapkını adlı dizi de Betül karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Yalı Çapkını oyuncuları Simge Mercan, Arya Hira Kılıç, Afra Saraçoğlu, Mert Ramazan Demir, Çetin Tekindor, Şerif Sezer, Gülçin Santırcıoğlu, Emre Altuğ, Gözde Kansu, Ersin Arıcı, Beril Pozam, Doğukan Polat, İrem Altuğ, Öznur Serçeler, Hülya Duyar, Diren Polatoğulları, Sezin Bozacı, Yiğit Tuncay, Buçe Buse Kahraman, Selen Özbayrak ve Umut Gezer’den oluşmuştur.

2021 yılından bu yana dizi, tiyatro, sahne gibi pek çok platformda oyunculuk ve opera kariyeri ile ilgili çalışmalarda bulunmuştur.

Yalı Çapkını (Betül) (2023)
Dünyayla Benim Aramda (Soprano) (2022)
Yasak Elma (2022)
Sol Yanım (Jinekolog) (2021)
Hekimoğlu (2021)
Yalancılar ve Mumları (2021)
Azizler (Hemşire) (Sinema Filmi) (2021)

Resmi instagram hesabı @hazalaraci ‘dır. Yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz