Hayri Kasaç

0

Hayri Kasaç katıldığı O Ses Türkiye yarışması ile tüm müzik severlerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Hakkında ise aslen nereli? kaç yaşında? nerede yaşıyor? vb. gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

28 Kasım doğumlu yay burcudur. Ancak doğum tarihi ve yaş bilgisine henüz ulaşılamamıştır. Aslen ise Mardin Kızıltepe’li’dir.

2 Kasım 2019 tarihinde O Ses Türkiye yarışmasına katılmış ve yarışmada Keklik Gibi isimli eseri seslendirmiştir. Yarışmada Beyazıt Öztürk, Seda Sayan, Murat Boz ve Hadise yarışmacı için dönmüş, Kasaç ise yarışmaya Hadise ile devam etme kararı almıştır. Yarışmaya katılmadan önce başvuru döneminde yanlışlıkla Masterchef yarışmasına başvuru yaptığını ilerleyen süreçte arandığını, sonrasında başvuruyu iptal etmek zorunda kaldığınıda jüriler ile paylaşmıştır.

Uzun yıllardır profesyonel olarak sahne almaktadır. Genellikle kendi bölgesinde bulunan şehirlerde ve Mardin’de sahne aldığını, zaman zaman ise İstanbul ve İzmir gibi şehirlerde konserler verdiğini belirtmiştir.

Hayri Kasaç yarışma öncesinde de ciddi bir hayran kitlesine sahip bir isimdir. Günümüz itibariyle resmi youtube kanalında abone sayısı 1,19 B.. civarındadır. Resmi instagram hesabında ise takipçi sayısı 14bin…

Youtube video kanalında sahne aldığı bir çok mekanda canlı performanslarını izleyebilirsiniz. Seslendirdiği bazı şarkılar, Hasretinle Yandı Gönlüm, Hatıram Olsun, Gidemem, Asi ve Mavi, Leyla, Muhtacım, Yolumuz Gurbete Düştü, Sil Baştan, Ruhumda Sızı, Haydar Haydar, Amaney Amaney, Sarı Gelin, Acılara Tutunmak, Üzülme, Gaziantep Yolunda, Yaşamam Artık, Beni Bul Anne, Yarim Derdini Ver Bana.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz