Hayko Cepkin

11 Mart 1978 yılında dünyaya gelen Hayko Cepkin İstanbul doğumludur. Özel Getronagan Ermeni Lisesi mezunu olan Haykon Cepkin ardından Mimar Sinan Üniversitesi’nde şan, solfej ve piyano dersleri almıştır. Hayko Cepkin baba tarafından aslen Yozgat Sorgun’lu Ermeni kökenli Türk Vatandaşıdır.

Gençlik yıllarında kilise korosunda yer almış ilk müzik kariyerine klavyeci olarak adım atmıştır.

Sakin Olmam Lazım ve Tanışma Bitti isimli albümleri ile müzik piyasasına sağlam bir giriş yapmıştır. Giyim tarzı, makyajı ve şarkılarda kullandığı ses tonu ile dikkatleri üzerine çeken Cepkin, ayrıca bir çok önemli müzisyenle birlikte çalışmış, düzenleme ve aranjörlük yapmıştır.

Televizyon programları ve dizilerdede sıkça yer almaktadır.

Hayko Cepkin oynadığı dizi, sinema filmi ve katıldığı programlar;

Balans ve Manevra, Çocuk, İstenmeyen Tüyler, 1 Erkek 1 Kadın, Güz Gülleri, Komedi Dükkanı, Hayrettin, Acayip Hikayeler, Arkadaşım Hoşgeldin, Kardeş Payı, Gecekondu, Extreme-G, Kulaktan Kulağa ve Güldür Güldür gibi dizi, program ve projede yer almıştır. Bugüne kadar çıkarmış olduğu albümler ise Sakin Olmam Lazım, Tanışma Bitti, Sandık, Aşkın Izdırabını ve Beni Büyüten Şarkılar Vol, 1.

2018 yılında 15 yıldır birlikte olduğu Aslı Kula ile evlenmiştir.

1 Yorum

  1. Hayko Bey,
    Sorgun Ermenilerinden Mihran Ustanın Kızı Siranuş Ablanın torunu olduğunuzu öğrendim. Ben Sorgunlu ünlü kişiler üzerine bir kitap hazırlıyorum. Sizi sanatçılar bölümünde değerlendirmek istiyorum. Adınızı yine Sorgunlu Ressam Hasan Mutlu bildirmişti. Size ulaşabileceğim bir adres ya da telefonunuzu öğrenebilirsem çok sevineceği. selam, sevgi ve saygılarımla…

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz