Hayat Van Eck

1

Hayat Van Eck rol aldığı sinema ve diziler ile adından söz ettirmeyi başaran genç oyunculardandır. Hakkında ise ekran severler aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? gibi bir çok soruyu merak ediyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hollanda Amsterdam’da dünyaya gelmiştir. 6 yaşına kadar yaşantısını Hollanda’da sürdürmüş ardından ailesi ile birlikte İzmir’e taşınmış ve İzmir’de yetişmiştir. 7 yaşından beri İzmir’de yaşayan Hayat Van Eck baba tarafından aslen Hollanda kökenli, anne tarafından ise aslen Ankara’lıdır. Eğitim hayatına da Türkiye’de başlamıştır.

Bahar Kerimoğlu’ndan oyunculuk dersleri alan başarılı oyuncu karşısına çıkan şansları iyi değerlendirmiştir. Hangi takımı tutuyor sorusunun cevabı ise sosyal medya hesaplarından da anlaşılacağı üzere sıkı bir Göztepespor taraftarıdır.

Hayat Van Eck Boyu, Kilosu:

Boyu 1.70 cm, kilosu 70, burcu ise ikizler’dir. Sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde zaman zaman kullanan genç oyuncunun günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 24,4bin civarındadır.

Hayat Van Eck oynadığı sinema ve diziler;

2017 yılında Onur Saylak‘ın yönetmenliğini üstlendiği Daha isimli sinema filminde rol almış, filmde Gaza karakterini canlandırmıştır. Bu film ile 24. Adana Altın Koza Film Festivali’nde umut veren genç oyuncu ödülünü kazanan isim olmuştur. Film’de babası ile birlikte göçmen taşımacılığı yapan Gaza bir yandan da babasından kaçmak istemektedir. Girdiği üniversite sınavını kazanmış ancak babası gitmesine izin vermemiştir. Oda artık baba mesleğini benimsemek zorunda kalmıştır.

Hayat Van Eck en son 2019 yılında Naim Süleymanoğlu‘nun hayatını konu alan Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu isimli sinema filminde Naim Süleymanoğlu’nu canlandırmıştır. İki omzunda da genetik sakatlık olduğunu bu nedenle halteri kaldırabilirmiyim endişesi ile filme hazırlanmak zorunda kalmıştır. Ayrıca bu film için Bulgaristan Türkçesi öğrenmiştir. Günümüze kadar iki sinema filminde oynamış, henüz bir dizi deneyimi yaşamamıştır.

Hayat Van Eck, geçmiş yıllarda vücut çalıştığını, basket ve futbol oynadığı ama başarılı olamadığını, en çok ta yüzmeye vakit ayırdığını belirten genç oyuncu evde ise sık sık barfiks ve şınav yaptığını dile getirmiştir.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz