Hasibe Özgür

Hasibe Özgür hakkında merak edilen soruların cevapları. Eğitimi, oynadığı sinema, dizi ve tiyatrolar. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1974 yılında Antalya’nın Korkuteli İlçesi’nde doğmuştur. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü. Ayrıca İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Bölümü’nde eğitim görmüştür. 17 yaşında iken tiyatro ile tanışmış, Lise eğitiminin ardından Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu’na girmiştir.

1992 senesinde yayınlanmış olan Kanlı Nigar isimli oyun ile ABT’deki oyunculuk serüvenine adım atmış, uzun süre Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosunda oyuncu olarak görev yapmıştır. Yapmış diyoruz çünkü resmi instagram hesabında “Antalya Şehir Tiyatroları’nda, otuz yıldır “emekçi” bir oyuncu olarak çalışmakta idi” yazmaktadır. Antalya Şehir Tiyatrosu’nda Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Sanat Yönetmeni olarak görev aldı. 40’ın üzerinde tiyatro oyununda sahne almıştır.

Hasibe Özgür, Nuri Bilge Ceylan‘ın filmlerini çok beğendiğini, ilerleyen süreçte bir Nuri Bilge Ceylan filminde oynamak istediğini dile getirmiştir.

Usta sanatçı 2021 yılında ise Show Tv ekranlarında yayınlanan Kırmızı Kamyon isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizi de Görkem Sevindik, Ushan Çakır, Aslı Orcan ve Deniz Hamzaoğlu gibi isimler de rol almıştır. Resmi instagram hesabını hasibeaygulozgur, twitter hesabını ise aygzgr isimleri ile kullanmaktadır.

Hasibe Özgür tiyatro ve diziler;

2017 – Kapıcı Kadın
2016 – Geç Kalanlar (Kadın)
2015 – Tarla Kuşuydu Juliet (Juliet)
Huysuz (Madam Bıjoux)(Elmas Hanım)
Değiştirilmiş Çocuk (Koordinatör)
Kırmızı Kamyon (Dizi)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz