Hasan Tezer

Hasan Tezer hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? nerede doğdu? kimdir? Eğitimi, Çalışmaları, Kariyeri, Kısaca Hayatı ve biyografi bilgileri.

1973 yılında Hatay Antakya’da dünyaya gelen Hasan Tezer, ilk ve orta öğrenimini doğup büyüdüğü memleketi Antakya’da tamamlamıştır. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi 1997 yılı mezunudur. 1998 yılında S.B Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları İhtisasına başladı ve 2003 yılında Çocuk Sağlığı Hastalıkları uzmanı olmuştur. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Bilim dalında yan dal ihtisasını tamamlamıştır.

Prof. Dr. Hasan Tezer, Devlet Hizmet Yükümlülüğünü yapmak üzere Ankara Dışkapı Çocuk Eğitim ve Araştırma Hastanesine atandı ve 2010 yılında Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doçenti oldu. 2011 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ABD, Çocuk Enfeksiyon Bilim Dalına öğretim üyesi olarak görev aldı. Günümüzde burada çalışmaya devam etmektedir.

Febril Nötropeni, Çocuklarda Bağışıklama, Hastane Enfeksiyonları ve Zoonotik Hastalıklar özel ilgilendiği alanlar arasında yer almaktadır.

Prof. Dr. Hasan Tezer, 10 Mart 2020 tarihinde oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronoviris Bilim Kurulu üyesi olarak görevlendirilmiştir.

2019 Aralık ayında Çin’de nükseden koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü böyle bir pandemik hastalığın varlığını ortaya koymuştur. Daha sonra Sağlık Bakanlığı daha doğru kararlar verebilmek adına öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulu kurma kararı aldı ve Prof. Dr. Hasan Tezen’de bu kurul üyelerinden oldu. Sağlık Bakanlığı Koronovirüs Bilim Kurulu üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz